REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Tipy na 1. květnový týden (27. 4. – 3. 5.)

26.04.2015 |Lu | Lezení, Běhání, Cyklistika, Orientační sporty, Triatlon, Paddleboarding

Foto: Barvám neutečeš

Běh


Na nejzábavnější běh tohoto týdne se můžeme těšit v sobotu v Olomouci na Výstavišti Flora na 5kilometrovém běhu Barvám neutečeš při kterém běžci míjí na každém kilometru barevnou zónu, kde sypači hází po běžcích práškové barvy. Motto akce je: „Zažijte i vy nejbarevnější den svého života! Neběží se na čas. Běžíte si náš barevný běh užít!“

 

Extrémní závody


Daleko intenzivnější zážitky (nebo alespoň déletrvající) vás ovšem čekají v této sekci. V pátek začíná ve Vsetíně závod  Špacír na 100 km za 24 hodin. „Přijmi výzvu k pěšímu zdolání 100 km beskydské trasy za 24 hodin. Na Špacíru nemáš žádné soupeře. Nejedná se o závod, ale o zkoušku vlastní vůle a vytrvalosti.“


V Jeseníkách zase o víkendu startuje ze Šumperka Jesenická stovka, tedy dálkový běžecký závod vedoucí přes celý hlavní hřeben Jeseníků.


Další extrémní závod začíná v sobotu ve Vyškově s názvem Vyškovská 50ka. Jde o extrémní závod dvojic na 30 nebo 50 km. Tratě závodu vedou atraktivním terénem převážně po lesních cestách a zpevněném povrchu, v malé části po silnicích.

Orienťák


V Litoměřicích probíhá v pátek Litoměřický tulipán, etapový pěší denní orientační závod jednotlivců s pevným a volným pořadím kontrol. Půjde o kategorii sprint.


Kolo


Milovníci MTB jistě zavítají ve stejný den do Zbraslavi na Cukroušův Mazec na MTB maraton na 69 nebo 35 km. Přidruženy budou i dětské závody.


Duatlon


V Žatci bude ve stejný den probíhat Hopman Duatlon, tedy závod na úsecích 5-21-5 km pro muže a 2,5-21-2,5 km pro ženy. Těšit se můžete i na dětské kategorie. Sraz je na fotbalovém hřišti za řekou.


Voda


Vodáky jistě potěší sobotní splutí Divoké Orlice z Nekoře do Bohousové (19 km), případně až do Potštejna (28 km). Pro splutí tohoto krásného úseku Orlice je potřeba nadstandardní vypouštění vody z Pastvinské přehrady, které jednou za rok domlouvají vodáci ze Žamberka. Obtížnost splouvaného úseku je WW I+. V úseku Bohousová - Potštejn až WW II. Splutí je tedy vhodné pro vodáky, kteří už někdy seděli v lodi a mají alespoň základní vodácké zkušenosti. Na místě si můžete vybrat, zda potřebujete instruktora nebo to zvládnete sami.

Ve stejný den  bude na Úpě v Trutnově probíhat akce PRC Úpa Paddleboard River Cup, čili pohár v paddleboardingu na divoké vodě. Závod je  otevřený všem závodníkům, ale zkušenosti s divokou vodou jsou velikou výhodou. Vítáni budou i začátečníci, kteří se mohou se sportem během přestávek seznámit.


Lezení


A rovněž v sobotu se budou na Výstavišti Praha v Holešovicích konat závody Rock Point ČP v boulderingu.  Půjde už o třetí závod série českého poháru a v rámci veletrhu Sport Expo budou k vidění skvělé výkony našich nejlepších lezců a lezkyň. Přihlásit se ovšem může kdokoliv a po celou dobu akce navíc čeká na návštěvníky nabitý doprovodný program, na kterém nebude chybět lezecká stěnka se skluzavkou pro děti, stánek s lezeckým vybavením a mnoho dalšího. Den předem se bude konat závod pro děti Boulder Bambini.

Foto: Rock Point ČP v boulderinguInline


Ve středu budou na Inline oválu Brno Komárov probíhat Brněnské středeční in-line závody ze Série středečních závodů na in-line bruslích pro děti a dospělé.

Tipy na další akce a závody najdete v kompletním kalendáři.
Ti, co neradi závodí, se mohou alespoň nechat inspirovat naší mapou.

 

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

03.04.2018

Jaký trénink na jaro? Běh a síla jsou super

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 928 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner