REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Tipy na 4. dubnový týden (20. 4. – 26. 4.)

19.04.2015 |Lu | Lezení, Cyklistika, Orientační sporty, Extrémní závody

Foto: Petrohradské padání

Běh


V sobotu se poběží v Českém ráji štafetový závod dvojic kolo-běh Speedman Turnov na úsecích 5 km běh a 14 km kolo. Start je v Turnově – Na Lukách.

Na Moravě se bude ve stejný den poctivě běhat (ale i chodit) v sobotu na akci Neváhej a choď! v Novém městě na Moravě na trasách od pěti do 100 km. Nejkratší trasy jsou vedeny po okolí Nového Města na Moravě a jsou určeny především rodičům s dětmi a je na nich připraveno i překvapení. Delší trasy směřují do srdce Žďárských vrchů.

A ve středních Čechách se bude závodit v neděli O krušovický soudek na 20 km terénem i po silnici. Startuje se ve Stochově u Kladna. Nebo v Nymburce na Nymburském půlmaratonu, kde se poběží centrem města, městským parkem, Labskou cyklostezkou a přes dva mosty.
 
 

Foto: OTOB

Extrémní závod


Ve čtvrtek začíná v Železných horách OTOB čili O trofej Outward Bound, tedy třídenní outdoorový víceboj tříčlenných týmů. Čeká vás nejen kolo, výšky, běh, voda, bahno, pot, ale někdy i krev. Pořadatelé vzkazují: „Těšit se můžete opět na denní i noční sbírání kót při cykloorienťáku, spolupráci mezi týmy při strategických disciplínách, překonávání výšek, závěrečné vyšťavení při tradičním Dothlonu a mnoho dalšího!“


Lezení


V pátek začíná na Jesenicku u Rakovníka tradiční boulderový víkend s názvem Petrohradské padání. Tradiční otázka (která se vleče již od roku 2003) a dosud zřejmě nebyla zodpovězena, tedy zda jde o závod nebo jen o setkání lidí, nebude zřejmě zodpovězena ani letos. „Prostě se tento víkend na Petráči boulderuje.“


Kolo


Také brdské cyklistické závody se vrací do plné sezóny a tak se v sobotu můžeme těšit na Trans Brdy Bike Maraton, letos poprvé z Dobřichovic u Prahy na trasách v délce 58 km s převýšením 1529 m, 37 km s převýšením 1089 m a na 15 km s převýšením 330 m. Vybere si prostě každý.

 


Orienťák


Oblíbená pětihodinovka dvojic na horských kolech VIPrahlý BAJKonur se bude konat v sobotu v Týnci nad Sázavou, součástí bude i doprovodný dětský závod a letos poprvé pro velký zájem i turistický pochod.

Voda


O víkendu se ve Vrchlabí na akci s názvem Krakonošovo Labíčko opět sejdou vodáci na extrémním závodě na jednom z nejtěžších úseků horního toku Labe – Vrchlabské soutěsce. Trať závodu sice není dlouhá, je to jen cca 200 metrů, ale obtížnost úseku je do WW IV+.

Foto: Krakonošovo Labíčko

Pochod


Jedinečný závod a rekonstrukce běhu Koulení kola legendárního koláře Jiřího Birka bude probíhat v sobotu z Lednice do Brna. Tento pochod, při kterém tříčlenná družstva koulí loukoťové kolo od žebřiňáku malebnou krajinou jižní Moravy na trase dlouhé 67 km, se inspiroval v jedné z nejznámějších brněnských pověstí.
 

Tipy na další akce a závody najdete v kompletním kalendáři.
Ti, co neradi závodí, se mohou alespoň nechat inspirovat naší mapou.


Zpět




Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Adrenalin Challenge Race 2018

Adrenalin Challenge Race 2018

Děčín, Smetanovo nábřeží pod zámkem

100

%

100

%

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

08.02.2018

Jak na kolo v zimě: 2. díl – oblečení a doplňky

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 931 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner