REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Jaro je tu: Singltrek pod Smrkem otevřen!

21.04.2015 |Aleš Trýzna | Cyklistika

V divočině Britské Kolumbie se s přicházejícím teplejším počasím probouzí ze zimního spánku medvědi, u nás se probudil Singltrek pod Smrkem, který se o víkendu 11.–12. dubna oficiálně otevřel pro nadcházející sezónu. Protože jsem se na „singl” těšil celou zimu, bez otálení jsem se vydal zjistit, jak po zimě vypadá.
Po nekonečné motanici za volantem, protože cesta přes Souš je stále zavřená a v Novém Městě jsme nějak nezvládali najít správnou odbočku, jsme dorazili na parkoviště a konečně v rukách vystřídala volant řídítka.

Přes hory, přes řeky


V plánu bylo podívat se do části Nad Cziernawą, což jsou černé traily v Polsku, ale značení obtížnosti je tu trochu zvláštní. Jelikož nejsem zcela reprezentativní vzorek, vzal jsem si jako doprovod (pokusný objekt) slečnu, která na kole jezdí pomálu a na trailech nebyla nikdy.

I po zimě je tu čisto

 

Po pohodlném nástupním trailu a části Posílacích serpentýn jsem nakonec svůj doprovod přemluvil, že černá neznamená smrtelné nebezpečí a vydali jsme se okusit polskou stranu. Měl jsem drobné obavy, protože občas kolovaly zvěsti o komplikacích s údržbou na polské straně. Ty se naštěstí v tomto případě ukázaly jako nepodložené. Traily byly ve skvělé kondici a jedinou nepříjemností byly dva stromy přes cestu. Značení je stále jasné a orientace rovněž není problém.
 
Potom, co jsem partnerce vysvětlil, že pedály se přes nerovnosti vozí v horizontální pozici, protože v dolní úvrati si škrtne, že ruce musí být aspoň trochu pokrčené, a že se nejezdí pořád v sedle, začala se i ona viditelně bavit bez ohledu na obtížnost trailu.
 

Černá neznámená težká, ale musíš šlapat

Černá tedy nejspíš znamená, že trail může občas více stoupat a klesat, nebo že se musí šlapat, protože stran technické náročnosti jsem nezaznamenal rozdíl oproti červeným trailům.
 
Druhá část okruhu Nad Cziernawą je většinou z kopce. Tam už si byla moje partnerka očividně jistá ovládáním kola a dokonce začala místy pracovat s těžištěm.
 
Nával se sice nekonal, ale bylo vcelku živo

Nával se sice nekonal, ale bylo vcelku živo

Traily se příjemně vlní, občas se točí nohama, dokud se člověk naprosto neponoří do jízdy, přestane vnímat čas, starosti hodí za hlavu a jede a jede a jede… Najednou neexistuje nic, na čem by záleželo víc, než frčet po trailech a užívat si krásný den v přírodě.
 
Pro mě je zkrátka Singltrek srdeční záležitost – na stezkách se v duchu vracím na traily Britské Kolumbie. Jasně, skladba lesa neodpovídá, medvědů je na Smrku nedostatek a puma se tu pravděpodobně historicky nikdy nevyskytla, ale právě traily mě dokáží přenést časoprostorem… Nebo mě to pod Smrkem prostě baví, protože jsou traily skvěle natrasované.
 

Jak to viděl ale můj pokusný objekt?

 

„I přes počáteční obavy, že ze mě bude mastný flek na stromě, je černý trail i pro normální cyklisty sjízdný bez větších problémů. Když člověk chytí rytmus, začne si jízdu vychutnávat a místy užívat výhledy. Po jízdě potěší pěkné zázemí s příjemným personálem.“
 
O oblibě trailů svědčí mimo jiné fakt, že jsme krom Čechů, Poláků a Němců na kolech, potkali partu, která si traily švihala nordic-walkingem (bezpečnost pěších je kapitola sama pro sebe).


Singltrek centrum je zatím otevřeno jen o víkendech a k jídlu vám nabídnou sušenky, utopence či polévku. Na jídlo zatím musíte do jejich restaurace, která je součástí zdejšího hotelu nedaleko. V sezóně ale bude vše při starém.
 
A pokud už máte trailů dost, můžete si mezi jednou a druhou pintou limonády odskočit na pump-track, nebo se vyplavat.

ČTĚTE TAKÉ: Singltrek pod Smrkem v sekci Kde sportovat

Sedlo dolu a hurá pumpovat


Foto: Aleš Trýzna

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

08.02.2018

Jak na kolo v zimě: 2. díl – oblečení a doplňky

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 921 lidí)

Poslední inzeráty

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno

sebeobrana


Banner