REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Lezecká sezóna na Rovišti už běží

17.04.2015 |Mára S. | Lezení

Na Rovišti už je lezecká sezóna v plném proudu a s ní přichází i dobré zprávy především pro ty, co se po lezení rádi občerství, nebo hledají nedaleko této oblíbené lezecké oblasti možnost ubytování. Nový kemp Roviště je již otevřen. Špatnou zprávou je nutnost objížďky díky rekonstrukci mostu.

Žáby mají předost, foto: Jakub Zámečník


 

Kuba leze

Kuba leze "Imrvere v lihu" 7, foto Mára S.

Stav vody a skal


Aktuální stav vody v půlce dubna je bohužel poměrně vysoký, takže se v sektorech jako je Stěna podvodníků lézt bohužel nedá. V klasických sektorech výše nad vodou jako je El Krakonoš, Highlander či Hafty se leze v plném proudu. Jarní stav lokrů a volných kamenů je poměrně dobrý. Za celý den lezení jsme nic neshodili a ani na nás nic nespadlo. Zkušenost ohledně počtu víkendových lezců je taková, že přivstat si se vyplatí. Do téměř poledne moc lezců nebylo. Poté se začaly skály plnit, ale stále se pohodlně lezlo. Přestože je teprve půlka dubna, sluníčko dokázalo pěkně pálit a lezení brzy odpoledne už bylo v rovištních stěnách docela rozpálené. Brzké ranní vstávání se tedy vyplatí hned dvakrát. Ranní chládek a tření přeje výkonům i prázdným skalám.
 

Mára leze

Mára leze "Dej si dolejt" 7-, foto Kuba Z.

Otravná objížďka


Otravou je objížďka z důvodu rekonstrukce mostu u Roviště (Silnice I/18). Rekonstrukce potrvá do 31.5.2015 a do té doby je nutné si trochu zajet. Na objíždění je dobré vzít s sebou mapu nebo navigaci. Asi nejkratší varianta je zabočit ještě před mostem doprava a přes Velkou dojet do Kamíku nad Vltavou. Komu se to nebude chtít objíždět, může si zalézt už v lomech kolem Velké. Lezení zde v poslední době zažívá obrodu a to díky přejišťování a čištění skal. Koho uhrane pohled přes řeku na hradbu rovištní žuly, musí až do Kamíku, kde je most na přejetí řeky. Následně po úzkých asfaltkách přes Hojšín. Orientační znamení je nejdříve jet po červené turistické a následně po zelené.
Nový kemp

Nový kemp

Nový kemp


Na co se mohou všichni lezci i nelezci těšit, je nově otevření kemp Roviště. O zavření kempu U tří ještěrek jsme informovali na podzim zde. Přes zimu se hodně zapracovalo a nyní stojí na Rovišti zbrusu nový kemp s obnovenými chatkami a několika zcela novými chatkami, novým hygienickým zázemím a novou hospodou. Posezení na terase je velmi příjemné. Budování stále běží, nicméně už nyní je možné zchladit olezené prsty o půllitr či vyřešit správnou lezeckou výživu. Fotografie a postřehy z rekonstrukce mají na svém FB profilu.

Počasí už se asi pomalu umoudřuje, takže kdo ještě nevytáhl lezečky a lano, tak je nejvyšší čas. Skály volají a Roviště zvláště.

--

Hledáte parťáka na lano, zkuste sekci Parťáci. Nebo si vytvořte profil a díky mnoha funkcím outdoorové sociální sítě hledejte nejen parťáky na lano, ale sdílejte své zážitky, fotky nebo obepisujte své kámoše.

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Pražský parkový survival v Brdech

Pražský parkový survival v Brdech

Mníšek pod Brdy, Brdy, Dobříš

90

%

90

%

Související články

08.02.2018

Outdoorová móda ve městě vs. podpatky v horách

08.02.2018

Rituály a pověry ve sportu

27.09.2016

Jak zůstat fit a silný i při podzimních plískanicích?

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 921 lidí)

Poslední inzeráty

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno

sebeobrana


Banner