REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Trutnov Trails – do nové sezony s novými kilometry trailů i webem

12.04.2015 |Martina Chrástková | Cyklistika

Na konci loňského roku proběhl Outfanaticem článek o nově vznikajících MTB trailech u Trutnova. Pár nadšenců do biků dobře odhadlo potenciál okolí Čížkových kamenů, Jestřebích a Vraních hor jen co by kamenem dohodil z města Trutnova. Nezůstalo ale jen u nápadu, vzali lopaty, krumpáče a vyrazili upravit kouzelný terén, který je „zdeformovaný“ čelní morénou po pradávném kontinentálním zalednění ze Skandinávie.
 

Kdo jiný by měl trail testovat, než profík?


V současnosti se na vrchu okrajových skal Čížkovy kameny můžete projet na 12 kilometrech bikových trailů: Úpa trail, Bunkr trail, Kozí a Modřínový trail, Trail Pod jeskyňkou a Panský stoupák.

Když se to umí...

Když se to umí...

Nejvhodnějšími nástupními místy jsou Lhota u Trutnova, Bohuslavice anebo Markoušovice. Už letos by se ale traily měly rozrůst o dalších 8 kilometrů. Strůjci projektu by výhledově rádi zprovoznili až 60 kilometrů singlů na východním cípu předhůří Krkonoš.
 
Začátek projektu se datuje do roku 2013, kdy začalo mapování a vytipovávání kudy by singly mohly vést. Důležité bylo také vyzjistit, co kde a jak prosadit, aby se vůbec takový podnik mohl realizovat. Trutnovští nadšenci strávili desítky hodin v terénu vymýšlením budoucích trailů a také čištěním prvních metrů stezek. Zásadním průlomem bylo jednání s krajským vedením Lesů ČR a také návštěva trailů Rychlebské stezky a setkání s jejich tvůrcem Pavlem Horníkem. Projekt nabíral na obrátkách. Na začátku roku 2014 byl ustanoven spolek Trutnov Trail a byla navázána spolupráce s klíčovými partnery. Následovala jedna brigáda za druhou.
 

A zase do práce

Trutnov Trails na webu

 
Na podzim loňského roku byly singletracky slavnostně otevřeny a hned se těšily obrovské oblibě. Do nové sezóny Trutnovské traily vstupují s novými webem: www.trutnovtrails.cz a především s dalším elánem strůjců. Na stránkách nechybí stručná historie, provozní řád, tipy na výlety do okolí (pracuje se na nich) nebo tipy na ubytování a především mapa trailů.
 

Sotva slezl sníh v podhůří a už se organizovaly brigády, traily jsou už nově označeny a pracuje se na nových stezkách. Velkou posilou je zajisté Dušan Mihalečko, který po návratu z Kanadského Whistleru, kde učil v tamním bike parku, loni vedl bike kempy na Rychlebských stezkách se velmi angažuje i tady. Trutnov trails se rozrůstají díky dobrovolným brigádám, o kterých TT informují na facebookové stránce. Zrovna včera Dušan zjistil, že na trailu je padlý strom a nějaké větvoví od lesáků (přes to jsem se snažila přeskákat i já, nakonec jsem kolo musela vzít na rameno) a neváhal svolat „Cvičení s Dušanem“ tentokráte s krumpáčem a sekyrkou…

Pomáhají i ti nejmenší

Pomáhají i ti nejmenší

Všem, kdo se na TT podílí velký dík za jejich práci a těším se s vámi nahledanou za Trutnovem na biku!
 
Foto: Trutnov Trails

-----
Připomeňte si článek o nově vznikající trailové lokalitě u Trutnova anebo o cykloareně na Vysočině.
 

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

08.02.2018

Jak na kolo v zimě: 2. díl – oblečení a doplňky

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 921 lidí)

Poslední inzeráty

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno

sebeobrana


Banner