REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Tipy na 3. dubnový týden (13. – 19. 4.)

12.04.2015 |Lu | Voda a lodě, Běhání, Cyklistika, Orientační sporty, Extrémní závody

Foto: Běh pro Světlušku

Běh


Ve čtvrtek se koná tradiční noční běh pro dobrou věc, Noční běh pro Světlušku ve Stromovce. Pořadatelé zvou: „Přijďte si s námi zaběhnout. Zvolit si můžete buď tří, nebo 5kilometrový okruh v krásném parku Stromovka, odkud vylétne roj symbolických světlušek, tedy běžců s čelovými baterkami.“

V sobotu nás čeká další charitativní pochod / běh, tentokrát pro pejsky, s názvem Přímo za čumákem na 6,5 km v Kunratickém lese na podporu opuštěných a týraných zvířat. Pokud si někdo bude chtít trasu pochodu zaběhnout i se psem, na místě budou k dispozici postroje, vodítka i sedáky. Na trase budou navíc stanoviště, kde bude připraveno 10 otázek ze zvířecí říše a v cíli zdarma časopis HAF & MŇAU!

Půlmaratony se poběží v sobotu v Pardubicích - Vinařský půlmaraton,  v Brně - Brněnský půlmaraton (Brněnská desítka) a v neděli v Kolíně - KVOK, neboli Kolín - Velký Osek - Kolín nebo v Žatci - Žatecký půlmaraton (desítka). KVOK je navíc zajímavý tím, že se jedná o MČR v bosoběhu. Prodloužený půlmaraton se poběží v neděli na silnici kolem Hluboké a měřit bude 25 km. Příznivce krosových běhů jistě naláká tradiční Běžecký kros Skalka v neděli na Skalce na 4, 3 i 0,3 km.
 

Extrémní závod


V sobotu ráno začne ve Veselí nad Lužnicí Den cesty, tedy 24 hodin dlouhý závod, souboj s vlastním já a fyzickým vyčerpáním. Cílem závodníků je pokořit za tento čas co největší vzdálenost po určené trase.
 

Kolo


Ve čtvrtek se bude opět zahajovat a obhajovat jízda po Praze na Velké jarní cyklojízdě. „Svištíváte si rádi po Praze na kole nebo koloběžce a přijde vám to úplně normální? Pak nepromeškejte příležitost přidat se k tisícům stejně smýšlejícím na tradiční Velké jarní cyklojízdě!“ Letošní rok bude mimořádný, pojede se tunelem Blanka!
 

V sobotu se pojede v Českém ráji cyklistický závod na 50 km po vyznačených trasách v malebných lokalitách kolem hradu Kost, zříceniny hradu Trosky, rybníka Vidlák, zámku Hrubá Skála a dalších.

Další cyklistický závod, tentokrát hrubšího zrna (technické XCO), se pojede v sobotu v Teplicích na Českém poháru XCO a v neděli na okruzích pod Jehlou s názvem Peklo severu


Orienťáky


Nejzajímavější orientační běh tohoto týdne je pravděpodobně Orientační závod na linkách PID, kde se v tříhodinovém limitu závodníci snaží s využitím linek městské dopravy navštívit co nejvíce kontrol různé bodové hodnoty po celé Praze. Sraz je u vchodu do Stromovky.
 


Voda


O víkendu pokračuje série otevírání řek, tedy kulturně-společenských akcí a to sjížděním Dyje (včetně krásných meandrů) z Dobšic a Berounky z Plzně. Další „pohodovka“ (jak to nazývají pořadatelé) je Želviáda na Cidlině. Seriózní závody a rovnou ČP a MČR čekají příznivce raftů na Raftových sjezdech na Kamenici z Plavů.
 


Tipy na další akce a závody najdete v kompletním kalendáři.
Ti, co neradi závodí, se mohou alespoň nechat inspirovat naší mapou.
 

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Adrenalin Challenge Race 2018

Adrenalin Challenge Race 2018

Děčín, Smetanovo nábřeží pod zámkem

100

%

100

%

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

03.04.2018

Jaký trénink na jaro? Běh a síla jsou super

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 921 lidí)

Poslední inzeráty

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno

sebeobrana


Banner