REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Drsné podmínky pořadatelé Horské výzvy zmírnili

09.04.2015 |Patrik Pátek | Běhání, Extrémní závody

Kouty nad Desnou - Opravdu extrémní bude úvodní závod nového ročníku seriálu Rock Point - Horská výzva. Ten odstartuje už tento víkend v Koutech nad Desnou. V horách Jeseníků ale během předchozího víkendu nasněžilo tolik, že pořadatelé z bezpečnostních důvodů upravili pravidla a povolili užití do té doby zakázané výbavy. Běžci tak nově smějí použít nesmeky, mačky, sněžnice nebo boty s hroty.
 

Start


„Počasí nám trochu zkomplikovalo závodní podmínky. Vše jsme ale konzultovali s Horskou službou Jeseníky, protože nám záleží v první řadě na bezpečnosti účastníků. Právě proto jsme na doporučení upravili pravidla, díky čemuž účastníci smí využít výbavu, která byla do této doby zakázána. Využití té či které části povolené výbavy záleží na každém a rozhodně nejde o žádné nařízení, pouze umožnění, aby běžci mohli závod bez ohrožení zvládnout,“ upozornil ředitel seriálu Rock Point - Horská výzva Pavel Zitta.
 
Změnu pravidel ihned celá řada přihlášených přijala s povděkem. „Když jsem viděl, jaké v Jeseníkách zavládly podmínky, úplně jsem se zhrozil. Ze zkušenosti vím, že pokud napadne tolik sněhu, mění se radost z běhu na nechutné trápení, a to bych vážně nechtěl. Horskou výzvu už pomalu beru jako srdeční záležitost. Na závod se těším, tak doufám, že to nebude tak hrozné, jak se na první pohled zdá,“ podotkl už tradiční běžec, litoměřický policista Tomáš Lisec.
 

Už v pátek

 
Trávu asi letos asi míjet nebudete

Trávu asi letos asi míjet nebudete

První závod seriálu je na programu tento pátek. Z areálu Kouty tradičně pět minut před půlnocí odstartuje pole běžců na hlavní dlouhé trati. Pro dobrodruhy na „Longu“ je nachystána 63 km dlouhá trasa, při které se běžci zastaví na třech občerstvovacích stanicích na Ramzové, Červenohorském sedle a na Ovčárně u chaty horské služby. Ti nejrychlejší se do cílového sportovního areálu Kouty vrátí nad sobotním ránem. Časový limit pro dokončení je přitom 24 hodin. V sobotu dopoledne pak startují další kategorie – „Half“ (35 km) vyběhne v 9 hodin s dvanáctihodinovým limitem a hodinu na to skupina „Short“ (14 km). Nejkratší trasa má časový limit osm hodin.
 
Stále je možné přihlásit na kteroukoli trasu. Startovní čísla „Longu“ se vydávají v pátek od 17 do 22:30 hod. Sobotní výdej čísel pak začíná o šesté ranní a končí hodinu před startem dané kategorie. Mimo tradičních tří délek tras – Long, Half a Short pořadatelský tým letos připravil i speciální nesoutěžní čtrnáctikilometrový Pochod s Mixitkou, který je určený pro všechny, co mají rádi hory. „Polovina startovného z tohoto pochodu bude věnována Lukáši Bílému ze Šumperka, který je po dětské obrně připoután na invalidní vozík. Lukáškovi se snažíme pomáhat a přispívat na jeho léčbu při jiných akcích, které pořádáme, a tentokrát jsme se rozhodli připravit takový pochod, který může k pohybu v přírodě motivovat opravdu širokou veřejnost,“ připomněl Zitta.

 
Při úvodním závodě si na své přijdou nejen běžci, ale také doprovod či další návštěvníci. Součástí je kulturní program a vyžití pro nejmenší. V cíli bude na závodníky v průběhu soboty čekat teplé občerstvení. Hudební program odstartuje přesně v poledne. Na pódiu se představí kapely A.M.Úlet, Blues Session nebo Joan Jett & The Blackhearts tribute.  Odpoledne vyvrcholí v 16 hodin vyhlášením výsledků a představením nejrychlejších účastníků. Vyhlašovat se na každé trati bude nově pětice kategorií – muži, ženy, mix a dogreking mužů a žen.
 
„Ti nejlepší se mohou těšit nejen na pamětní medaile, ale především na zajímavé ceny od firem Rock Point, Inov8, Red Bull, Svět běhu, pánského časopisu Esquire, či fyzioterapeuta Mgr. Frány,“ láká k účasti ředitel závodu Pavel Zitta.

Foto: Patrik Pátek / PatRESS.cz

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Adrenalin Challenge Race 2018

Adrenalin Challenge Race 2018

Děčín, Smetanovo nábřeží pod zámkem

100

%

100

%

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

03.04.2018

Jaký trénink na jaro? Běh a síla jsou super

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 928 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner