REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Zahájení sezóny na Kamenici

11.04.2015 |Kuba Vondrášek | Voda a lodě

Taky už se těšíte na zahájení pořádné vodácké sezóny? Pokud se tedy nebojíte sněhu, který v posledních dnech zasypal české hory, můžete o třetím dubnovém víkendu vyrazit na Kamenici, jarní klasiku pro divočáky. Pravda je, že letos už párkrát vodu měla, ale toho využili hlavně pádlující nedočkavci, slintající u online vodočtů. Od 18. do 19. dubna je však dostatek vody jistý. Pokud nebude dostatečně odtávat sníh, přiživí koryto řeky voda z přehrady Josefův Důl. A proč vlastně budou hrázní tak štědří? Pojede se tu totiž hned několik významných závodů.

Občas vám šplouchne do očíček


Čistá a bez stromů


I když nejste závodu chtiví chrti, co se honí za každou setinkou, užijete si na Kamenici také. Musíte ovšem být ohleduplní a neplést se závodníkům, protože hlavně díky nim poteče dostatek vody a celou trasu z Plavů do Jesenného budete mít vyčištěnou od stromů. Dostat to dřevo z vody dá dost práce a uvolnit závodníkům cestu je to nejmenší, co pro ně můžete udělat. Odměnou vám za to budou peřeje zvučných jmen jako Prádelna či Tobogán nebo oblíbený čtyřmetrový jez.


Zvedání pod Tobogánem

Zvedání pod Tobogánem

Český pohár i MČR


Ale teď zpátky k závodům. Pojďme se podívat, na čem se bude závodit. Sestupně podle velikosti lodí to bude Český pohár R4 sjezd neboli závod raftů se čtyřčlennou posádkou a v neděli naváže Mistrovství České republiky rovněž R4 sjezd. Rafty pojedou čtyři kilometry dlouhou trať z Plavů do Navarova.

Odpoledne rafty na řece vystřídají dlouhé lodě sjezdařů, kteří zde pojedou rovněž Český pohár a Mistrovství České Republiky. Jejich trať bude o trošičku delší a skončí až v Jesenném. V nejmenších lodích na Kamenici budou závodit slalomáři. Svoji trať budou mít postavenou níže po proudu na soutoku s Vošmendou.

Čistá jízda


Foto: VK Slávia Hradec KrálovéO další zajímavé akci se dočte v článku Čerťáky pod Lipnem aneb český vodácký svátek a ty nejbližší akce naleznete v našem kalendáři.

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

08.02.2018

Rituály a pověry ve sportu

21.12.2017

Dopřejte tělu odpočinek – fyzický i psychický – naučte se relaxovat

04.10.2016

Jak přečíst stupnici obtížnosti WW

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 934 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner