REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Tipy na 4. březnový týden (23.–29. 3.)

22.03.2015 |Lu |

Foto: Lesem s pesem

Běh


Ve středu máte již druhou šanci (jde o druhý ročník) proběhnout se v Praze v přírodě a ještě přispět na dobrou věc na Běhu pro UNICEF. Trasa běhu tradičně povede z Divoké Šárky do Stromovky ve variantě na 7 nebo 12 km. Start je naplánován na 18:00 a v cíli vás čeká párek v rohlíku a pivo za odměnu.

Ti, co poctivě trénovali, se už jistě těší na sobotní 17. ročník Sportisimo 1/2Maraton Praha. Přes deset tisíc běžců se utká na 21,1 km v kategoriích jednotlivci, štafety nebo týmy. 


Běžky


Tradiční závodní zakončení běžkařské sezony s názvem Bohemia Tour 2015 se bude konat o víkendu v Harrachově. Startovat se bude v mnoha kategoriích a na různé vzdálenosti, od sprintu až po maraton.
 
 
Poněkud dobrodružnější akce s názvem Supercross se chystá v neděli v Krušných horách. Pokud se nebojíte ostatních ani překážek na běžkách, pak jistě nesmíte chybět na Klínovci.

 

Orienťáky


Cyklistický orienťák s názvem Road Adventure se odehraje v sobotu v Čelákovicích. Jak již název napovídá, půjde o orientační závod po silnicích. Pořadatelé vzkazují: „RA je ideální závod pro najíždění jarních kilometrů. Kontroly budou přístupné vždy po asfaltu.“

Běžecký či chodecký orienťák se chystá na neděli přímo v Praze a nese název Pražské věže. Správně tušíte, že název skrývá „historicko-dobrodružnou orientační hru pro malé i velké“. Podíváte se zdarma (za startovné) na Velkou jižní věž sv. Víta, na věž Novoměstské radnice, do věže Petrské zvonice, do hlavní budovy Muzea hl. m. Prahy, do Betlémské kaple, k Modelu Prahy a do Království železnic. Navštívíte Loretu, podíváte se, kde je Muzeum Karla Zemana a možná i na Mosteckou věž.

A kdo se nejlépe orientuje se svým psem, pro toho je určen nedělní orienťák Lesem s pesem v Klánovicích. „Oprašte buzoly, nasaďte brýle na čtení v mapách, vytáhněte psiska z bud, pelechů či postelí, schovejte dětem tablety  a vyražte s námi do lesa!“ zvou organizátoři.
 

Kolo


Závod s lákavým názvem Jarní bahno se připravuje v sobotu v Karlových Varech. Jde o čtyřdílný seriál cross-country závodů horských kol s připojeným závodem v trail runningu. Můžete tak (pokud chcete) přibrat k cyklistice i běžeckou část. Celkem je vypsáno 16 kategorií a poměr délky, převýšení a technické náročnosti tras je volen tak, aby většina kategorií strávila v sedle cca 1 hodinu. Jde o první ročník v této kombinaci, a tak pořadatelé prosí, ať jim prominete, když to občas zaskřípe, že se to v následujících 13 ročnících naučí. Ambice tedy nemají malé.

Silniční závod profesionálů, amatérů na poloviční vzdálenost a závod pro děti a mládež se chystá v sobotu na Velké ceně Hlohovce v okrese Břeclav. Závodit se bude na 8km okruhu.
 

Tipy na další akce a závody najdete v kompletním kalendáři.
Ti, co neradi závodí, se mohou alespoň nechat inspirovat naší mapou.
 

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 928 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner