REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Šárecké údolí - běžecké a cyklistické okruhy, lezení, koupání, grilovačka i opera

06.08.2013 |OVP | Lezení, Běhání, Cyklistika, Orientační sporty, Turistika a treking, Plavání

Zřícenina Baba. Foto: sutr54.wordpress.com

Obyvatelé Prahy 6 mají, co se týče míst pro sportování, značný výběr. Na zelené ploše na Vypichu je možné například kitovat nebo hrát frisbee. Do obory Hvězda hned vedle si můžete jít zaběhat s orienťáckou mapou Bílá Hora i bez ní. Zajímavou možností, kam si jít zaběhat, o které ví i minimum místních, je zahrada Břevnovského kláštera (pozor, veřejnosti je otevřena jen v určitou denní dobu). Největším přírodním terénem v okolí je však sedm a půl kilometru dlouhé Šárecké údolí táhnoucí se prakticky od ruzyňského letiště až k Vltavě. Co je tedy možné v Šárce podniknout?
 
Běhání

Skály v Divoké Šárce. Foto: OVP

Skály v Divoké Šárce. Foto: OVP

Nejoblíbenější částí Šárky pro běžce je její západní část, takzvaná Divoká Šárka. Trasu si můžete naplánovat buď sami podle orienťácké mapy Džbán, nebo třeba využít některou z námi navrhovaných (v terénu nejsou značeny) – v naší mapě je na trať možné kliknout a zjistit tak nejen délku okruhu, ale také stručný popis trasy (v pravém menu si můžete zaškrtnout, zda chcete zobrazit trasy pro běh, pro kolo, nebo něco úplně jiného).
Po setmění je ale nejzajímavější jít se proběhnout ke zřícenině Baba  na ostrohu nad Vltavou (podle níž se jmenuje další orienťácká mapa v této lokalitě), která je osvětlená a od níž je výhled na celou Prahu.
Kdo by chtěl běžecké tratě v Šárce vyzkoušet rovnou při závodě, může se tuto sobotu (10. 8. 2013) zúčastnit pětikilometrového Šáreckého krosu a komu se 5 km zdá málo, může si počkat na další ročník Šárecko-Hanspaulského Ultra Trailu ŠUTR.
 
Z trasy závodu ŠUTR. Foto: sutr54.wordpress.com

Z trasy závodu ŠUTR. Foto: sutr54.wordpress.com

Kolo
Divoká Šárka je pro cyklisty z Prahy 6 jak místem pro kratší odpolední projížďky, tak skrz ni například vede trasa osmdesátikilometrového silničního okruhu do Velvar a zpět. Možné okruhy opět naleznete v naší mapě (v nabídce v zeleném pásu nahoře)s možností prokliku na jejich délku.

Lezení
Jak si v nedávném rozhovoru postěžovala slacklinerka Anča Kuchařová, ochranáři přírody zakázali v Šárce slacklajnování, lézt a boulderovat je tu ale možné dál. Popis lokality naleznete v sekci Kde sportovat - Divoká Šárka (v nabídce v zeleném pásu nahoře) i s odkazy na průvodce.
 
Koupání
Výuka eskymování na Džbánu. Foto: OVP

Výuka eskymování na Džbánu. Foto: OVP

Za současných veder je možné využít ke koupání buď venkovní bazén v Divoké Šárce, nebo vodní nádrž Džbán. Džbán se sice podle údajů pražské hygienické stanice o kvalitě vody na pražských koupalištích i podle zběžného pohledu potýká se zhoršenou jakostí vody, placené koupaliště na severním břehu i neplacený jižní břeh byl minulou sobotu obležen lidmi. Výhoda koupaliště (včetně nudistické sekce) je posekaná tráva, záchody a sprcha na pláži a stánek s občerstvením, nicméně i u neplaceného břehu se příjemně schladíte. K polehávání je nejvhodnější východní okraj, naopak čím více na západ, tím čistší voda.
 
Že je toho sportu na vás i přes válení u vody trochu moc? Divoká Šárka nabízí i oficiální piknikové místo, odkud vás nikdo nevyžene při rozdělávání ohně pod grilem, a  1. září sem zde již tradičně můžete zajít do přírodního divadla na operu, tentokrát na Prodanou nevěstu.

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

03.04.2018

Jaký trénink na jaro? Běh a síla jsou super

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 927 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner