REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Tipy na 3. březnový týden (16.–22. 3.)

15.03.2015 |Lu | Cyklistika, Orientační sporty, Plavání, Běžkování, Koloběžky

Foto: Krkonošský survival

Běžky


Běžkařský závod s tajemným názvem Kritérium posledního sněhu nás čeká v sobotu v Deštném v Orlických horách. Pojede se klasicky v různých kategoriích na tratích do 10 km.

O trochu větší kalibr se chystá ve stejný den v Krkonoších v Harrachově na Mistrovství České republiky dospělých – FIS v běhu na lyžích s mezinárodní účastí. Poběží se klasicky i volně na 10 a 15 km.

 

Orienťáky


Blízko Hradce Králové bude celý víkend v Bělči nad Orlicí probíhat Jarní pohár v orientačním běhu. V pátek nás čeká noční závod jednotlivců, v sobotu dlouhá trať a v neděli štafety.

 
Netradiční orienťák ze série Pražské zimní ligy s názvem Skrýše a podtitulem Kompas kontra GPS se bude konat na Bílé hoře u Plzně. V Háji (hospodě) se sejdou nejen vyznavači orientačních sportů, ale i milovníci geocachingu (závod je zároveň veden jako geoevent). Kategorie budou dvojí: s GPS a s buzolou.

 

Extrémní závody


V pátek ve 22 hodin startuje Krkonošský survival. Jde o dvacetihodinový závod tříčlenných družstev v náročném zimním terénu výhradně za použití mapy. Družstva mají za úkol nasbírat co nejvíce bodů za navštívení přibližně pětadvaceti různě bodově ohodnocených stanovišť. A aby toho nebylo málo, tak kromě přesunů na běžkách či sněžnicích se mohou účastníci těšit i na lezení na skále, noční orientační běh či lezení na strom na čas, brodění řeky i hledání kontrol v podzemních chodbách dělostřelecké pevnosti. Přečtěte si pozvánku na letošní ročník zde, zprávu pořadatelů z průzkumu terénu tady. Podle posledních zpráv je stále volné místo pro jeden tým.


Voda


Tradiční akce vodáků Vodácký den na rozjetí sezóny v Chocni a zároveň Závod Choceňský buben na Tiché Orlici, promítání filmů a zakončení dne na pravém vodáckém plese se bude konat jak jinak než první jarní den.

Na druhém konci ČR se ve stejný den bude Otevírat Bečva ve Vsetíně. Začínat se bude v 10 hod u Městských lázní Vsetín a pojede se až do Bystřičky nebo jak to půjde (dle počasí a vodního stavu).

Foto: J.Krakovičová, Pražský MTB Pohár

Aquatlon


Poměrně netradiční disciplína a rovnou MČR v ní s názvem Moraviaman Aquatlon se odehraje v sobotu v Městských lázních Zlín. Závodit se bude v plavání na 0,4 km a běhu na 5 km.

 

MTB


V neděle se koná 1. kolo Pražského MTB poháru v Praze na Zličíně. Pořadatelé vzkazují: „Těšit se můžete na velmi atraktivní okruh po travnatých a polních cestách z přejezdem dálničního asfaltového mostu. Na okruhu jsou uměle vytvořené technické pasáže, prudké výjezdy technické sjezdy a spousta singlů a klopenek. Okruh je velmi atraktivní i pro diváka!“

 

Koloběžky


Závod na stále populárnějších koloběžkách s názvem Kolem světa se chystá v sobotu ve Františkových Lázních. Pojede se hlavní závod na 20 km, dětský na 4 km a komu je bližší běh, pro toho je připraven přidružený běžecký závod na 10 km.

 

Tipy na další akce a závody najdete v kompletním kalendáři.
Ti, co neradi závodí, se mohou alespoň nechat inspirovat naší mapou.

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

08.02.2018

Jak na kolo v zimě: 2. díl – oblečení a doplňky

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 927 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner