REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Do startu Rock Point Zimní výzvy zbývá necelý týden

13.02.2015 |Zimní výzva | Běhání, Orientační sporty, Extrémní závody, Běžkování, Přežití v divočině

Necelý týden zbývá do startu 3. ročníku podniku Rock Point – Zimní výzva. Do nejextrémnějšího zimního outdoor-survivalového závodu dvojic ve volném terénu a bez zajištění, který se koná na území ČR, se přihlásilo na dvacet dobrodruhů. Prvenství hodlají obhájit loňští vítězové Pavel Paloncý s Filipem Šilarem.

Eva Filipiová s Jiřím Tomáškem na ZV2014


Na startu, který je na programu příští středu 18. února, nebudou chybět ani někteří domácí borci a předchozí účastníci. V kategorii mix týmů si pozornost zaslouží Eva Filipiová ze Šumperka. Ta ale nebude startovat s Jiřím Tomáškem, jak měla opět v plánu. „Jirka má problémy s kolenem, a tak jsem musela na poslední chvíli shánět nového parťáka. Už to vypadalo, že závod budu muset vzdát ještě před jeho zahájením, ale nakonec k sobě mám kolegu, kterému věřím, přestože to pro něj bude první zkušenost z podobné akce,“ prozradila Eva Filipiová, se kterou do extrémního závodu vyběhne Petr Wala.

Přestože se závodní pole oproti loňsku silně obměnilo, zkušená dvojice Pavel Paloncý a Filip Šilar chybět nebude. Vítězové předchozího ročníku hodlají přinést zlatý skalp i letos. Tentokrát ale trať doznala citelných změn. Zatímco loni si běžci mohli vybrat ze dvou různě dlouhých tras, tentokrát pořadatelé připravili trať jedinou. Ta má být jakýmsi kompromisem délek loňské „Short“ a „Long“ verze. „Papírově“ má měřit 168 km, což v reálu bude znamenat rozpětí mezi 220 a 260 km v závislosti, kudy se běžecké dvojice vydají.


Okolo Šumperka


Závod se navíc nepůjde z bodu A do bodu B, ale celý se odehraje na jednom dlouhém okruhu se startem i cílem v Pavlínině dvoře v Šumperku. „Tím, že pocházím ze Šumperka, by to mohla být pro mne psychologická výhoda, kdy se na konci okruhu uzavře celá kapitola závodu. Na druhou stranu, kdyby se trať šla stejně jako loni, už bych mohla více těžit ze zkušeností z jednotlivých pasáží. I tak se už moc těším,“ podotkla Eva Filipiová.

Zcela odlišné navíc panují i klimatické podmínky. Zatímco loni atleti prakticky celý závod kvůli nedostatku sněhu a teplému počasí odběhli, letos už budou více využívat povolených podpůrných prostředků v podobě lyží, běžek či sněžnic. „Uvidíme, jaká to bude výhoda. Zkoušela jsem si teď pohyb ve volném terénu ve sněhu a budeme si muset opravdu dobře rozplánovat, kde běžky použijeme, abychom naopak díky nim neztráceli. Domnívám se, že běžky bude možné použít maximálně z poloviny,“ plánuje Filipiová.


Na odvážlivce čeká trasa přes tři kraje – Olomoucký, Moravskoslezský – a Pardubický a běžci budou muset přejít přes vrcholy Pradědu, Kralického Sněžníku či Suchého vrchu. Celé martýrium odstartuje ve středu v Pavlínině dvoře v Šumperku, kde pořadatelský tým připravil také doprovodné kulturní odpoledne pro veřejnost. Program zahájí v 15 hodin kapela Madalen, po které přijde produkce skupiny Zákaz vězdu a Buranů z New Jersey.


Start v barvách ohňostroje


Od 19 hodin budou postupně představeni jednotliví účastníci, kterým v závěru programu popřeje starosta Šumperka Zdeněk Brož. Těsně před samotným startem ve 20 hodin nebe rozzáří ohňostroj. Na místě nebude chybět občerstvení s punčem či svářákem nebo grilovanými klobásami.

„Věřím, že návštěvníci sportovcům připraví pro start odpovídající kulisu a užijí si slavnostní start s nimi. Kulturní odpoledne má totiž benefiční charakter. Výtěžek ze symbolického vstupného 20 korun bude věnován na léčbu Lukáše Bílého, který je upoután na invalidní vozík,“ zve na slavnostní start ředitel závodu Rock Point – Zimní výzva Pavel Zitta.

Na program kulturního odpoledne před startem se můžete podívat do kalendáře.

Foto: Patrik Pátek/PatRESS.cz


Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Adrenalin Challenge Race 2018

Adrenalin Challenge Race 2018

Děčín, Smetanovo nábřeží pod zámkem

100

%

100

%

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

03.04.2018

Jaký trénink na jaro? Běh a síla jsou super

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 934 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner