REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Tipy na 3. únorový týden (16.– 22. 2.) nejen pro Prahu

15.02.2015 |Lu | Běhání, Běžkování

Foto: Rock Point Zimní výzva

Praha


Běh


Ti, co rádi běhají i v zimě, mohou v sobotu vyrazit na Ladronku na běh Winter Run Praha na 4 nebo 8 km, zázemí najdou v  Restauraci Ladronka.


Orienťák


Také Pražská zimní liga pokračuje v sérii orienťáků, a tak můžete ve stejný den zamířit na Chodovskou tvrz na dvouokruhový sprint. Připravena bude jedna trať pro všechny (cca 3km) a pevné pořadí kontrol. Na startu zkrátka dostanete mapu, kde najdete jeden okruh na každé straně.   Závod je vhodný i pro začátečníky, protože areál parku u Chodovské tvrze je oplocen, a tak se nikdo neztratí.
 

Lezení


Ve stejný den budou mít i lezci kam zamířit, a to rovnou na finále série lezeckých závodů BigWall OPEN do Vysočan.  Závodníci budou stejně jako v loňském závodu rozděleni do dvou kategorií: ELITE a HOBBY. Na rozdíl od loňského závodu však nebude hranice mezi těmito kategoriemi definována postupem do semifinále resp. finále. Tuto hranici určí pořadatel po skončení prezence podle množství a výkonnosti přihlášených závodníků.

Foto: Expediční kamera

Kultura


Ve čtvrtek nás čeká pražská premiéra Expediční kamery v Kině Aero. Začátek prvního bloku je už v 17 hodin. Přijďte si užít příjemné odpoledne a večer s vůní dálek a dobrodružství. Těšit se můžete na lezení v největší jeskyni světa (Omán) nebo sjezd nejdelší řeky bez jediné přehrady (Amur). Festival expediční kamera se koná tento týden také v Hranicích, Třinci, Kladně, Kralupech a Trhových Svinech (koukněte do kalendáře).
 

 

Mimo Prahu


Extrémní závody


Už ve středu začíná první díl Zimní výzvy, tentokrát v Šumperku. Půjde o extrémní zimní outdoor-survivalový závod dvojic ve volném terénu na zhruba 170 km. Pořadatelé vzkazují: „Oproti předchozímu roku jsme letos připravili celou řadu změn. Přichystána je tentokrát jediná trasa, která je kompromisem mezi loňskou dlouhou a krátkou verzí. Vzdušnou čarou má zhruba sto sedmdesát kilometrů, což ale v reálu bude znamenat štreku od nějakých dvou set dvaceti do dvou set padesáti kilometrů. Bude záležet, jakou si kdo zvolí cestu, protože závazné jsou jen průchozí body.“  Více se dozvíte v článku zde, novinky před startem najdete tady.Pro malinko menší extrémisty a trochu i recesisty je připraven survival Přežijem Survival Race (dříve známý pod názvem Přežít Kladno!) v sobotu v Kladně. Cílem tohoto netradičního závodu bude opět (jako v létě) plnit outdoorové úkoly a hledat místo cíle pomocí indicií. Ty bývají mnohdy ukryty trochu zlomyslně a nečekaně, ale to k soupeření patří. Samozřejmě vyhrává ten, kdo trasu dlouhou více jak 25 km absolvuje v nejlepším čase. Tento jednodenní vytrvalostní závod je otevřený komukoli, kdo má rád aktivní pohyb a chce se závoděním především bavit. Cestou po Kladně a blízkém okolí si totiž závodníci vyzkouší i některé činnosti, které nejsou běžně dostupné. Seznam jednotlivých úkolů se soutěžící dozvědí až na startu. Jestli chcete získat startovné za polovic (tedy jen za 300 Kč za dvojici), přečtěte si tenhle článek.

Běžky


O víkendu proběhne Šumavský skimaraton na Kvildě, druhý největší lauf v České republice.  Tento závod je zároveň naším jediným běžkařským závodem, který je dlouhodobě zařazen do prestižní evropské série Euroloppet. Svoji trasu si zde vybere úplně každý. Závody klasicky i volně, dětské závody i nezávodní vyjížďky (Open jízdy) na běžkách zdarma. Novinkou letošního jubilejního ročníku je dlouhý skejt na 46 km.
 
Na Vysočině se o víkendu na běžkách utkají horolezci na Horolezecké 24/12h ve Studnici. Závod jednotlivců a dvojic proběhne na neosvětleném  5km okruhu v okolí Studnice. Trať bude postavena  a připravena dle sněhových podmínek na bruslení a klasiku (s menším převýšením).

Do třetice čeká bežkaře v Krušných horách v Abertamech Lyžařský orientační běh, tedy rovnou  3 závody ve dvou dnech (sprint, klasika a krátká trať). Půjde o sice o Mezinárodní Mistrovství České republiky, ale že se nemusí bát ani začátečník se dočtete zde.  

Foto: Lyžařský výlet v dobovém oblečení u NepomukuSranda závod


Opravdoví recesisté se potkají v sobotu v Nepomuku u Rožmitálu pod Třemšínem na Lyžařském výletě v dobovém oblečení a na historických ski na trati na 8 km. Večer je zajištěno sezení a občerstvení v horském bufetu Nepál v Nepomuku.


Pochod


Turisté (a dálkoví běžci) jistě rádi zavítají v sobotu do Brd, kde proběhne tradiční Zimní brdská padesátka z Řevnic do Davle, na tratích na 16, 26, 35 nebo 50 km.


--- 

Tipy na další akce a závody najdete v kompletním kalendáři.
Ti, co neradi závodí, se mohou alespoň nechat inspirovat naší mapou.

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

03.04.2018

Jaký trénink na jaro? Běh a síla jsou super

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 931 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner