REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Tipy na 2. únorový týden (9.–15. 2.) nejen pro Prahu

08.02.2015 |Lu |

Foto: Ledový kafe

Praha

 

Lezení


V úterý vás bude opět čekat 55 nových, barevně označených boulderů v Lokal Bloku na Bouldering Session II. Každému se hodnotí 10 nejlepších boulderů v časovém limitu od 18:00 do 22:00. Startovné je stejné jako vstupné. Závodí se ve 2 kategoriích, mužské a ženské. Vyhlašují se tři nejlepší z kategorie, kteří obdrží věcné či tekuté ceny.

 

Kultura


Ve stejný den vás čeká i trocha té kultury v kině Aero na speciální trio-projekci v skoro plné K2 sestavě. Těšit se můžete na Lucii Výbornou, Honzu Trávu Trávníčka a další. Také se vám představí slepý horolezec Honza Říha s jejich společným projektem na rok 2015: Cho Oyu 8 201 m.

 

Mimo Prahu

 

Běžky


Na běžkách můžete vyrazit v sobotu na Blatenskou desetihodinovku v Horní Blatné v Krušných horách. Půjde o vytrvalostní závod v běhu na lyžích klasickou technikou, kde je cílem uběhnout na lyžích co nejvíce okruhů za dobu 10 hodin. Pojede se na strojově upravených stopách na zhruba 10km okruhu kolem Blatenského vrchu.

Celý víkend bude probíhat dvoudenní horský běh nebo jízda na lyžích (dle množství sněhu) Krakonošův trek ve Vrchlabí. Závod se uskuteční v nadmořské výšce 500–1350 m n. m. převážně na upravených běžeckých tratích s kontrolami v jejich blízkosti, v nižších možná nezasněžených partiích se předpokládá pěší přesun. Jedná se o závod dvojic s povinným vybavením podle mapy. Letos není stanoveno pevné pořadí kontrol, ale každý tým si může vybrat, v jakém pořadí a kolik kontrol navštíví.

 


Kolo


Pro ty, co mají rádi cyklistiku a dobrodružství, je přichystán sobotní závod Ledový kafe v Poběžovicích na Domažlicku na 30 km členitým terénem v Českém lese. Start v 11:00 z fotbalového hřiště za penzionem POHODA. Tuto akci si oblíbili např. Martin Vít, vítěz extrémního ultramaratonu Craft 1000 Miles Adventure nebo loňský vítěz Tomáš Kozák, světový šampion a úřadující mistr ČR ve 24hodinovém závodě horských kol.
 

Foto: 720.cz SKI a SNB Battle

 
Skoky


V pátek proběhnou  závody ve skoku na obtížnost pro všechny lyžaře a snowboardisty s názvem 720.cz SKI and SNB battle. Tyto závody v tzv. „big airu“ se budou na Monínci konat již třetím rokem. Cílem je nejen rozhodnout, zda jsou lyže lepší než snowboard, ale hlavně se pobavit. Ve 21 h začne na předem připraveném skoku trénink, od 22 h vypukne závod. Nebude chybět ani hudba, speaker, osvětlení a vývozy sněžnými skútry.


--- 

Tipy na další akce a závody najdete v kompletním kalendáři.
Ti, co neradi závodí, se mohou alespoň nechat inspirovat naší mapou.

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 927 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner