REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

14km běžecká a MTB trasa: Ladovým krajem okolo Vlkové

26.02.2015 |Jana Tylová | Běhání, Cyklistika, Turistika a treking, Sport s dětmi

V Ladově kraji se najde spousta krásných okruhů na běhání, bikování i pěší výlety. Třeba ten východně od Valnovky, o kterém jsme psali nedávno. Dneska pro vás máme další tip na výborný okruh u Kamenice. Okruh je to příjemný, čeká vás několik hezkých výběhů i seběhů, terénem i po silnici, a to všechno jen pár minut za Prahou. Celkově jde o 14,5 km s výrazným celkovým stoupáním 420 m a možností zkrácení trasy na 10 km.

Foto: Michal Tyl


Prima terén, klidné silničky


Ideální start je od hotelu Valnovka, kde mají mimochodem šikovného kuchaře a dobrou jedenáctku, takže na závěr doporučujeme udělat si tu zastávku. Od hotelu vyrazte po červené na východ, kde se stočíte směrem na jih na modrou. Na modré poběžíte přes kopec, takže se můžete podívat hned na dvě rozhledny. V úseku za Ládevsí vás pak čeká parádní seběh terénem podél lesa, kde budete výskat nadšením. 

Až narazíte na asfaltku, dáte se doprava a užijete si dlouhou klidnou rovniku se seběhem na konci, aby bylo později co vybíhat.

Zkrácená vs. dlouhá varianta


V Čakovicích se můžete rozhodout, co dál. První varianta je stočit to rovnou na sever po silničce 107, která zkrátí okruh na rovných deset kilometrů. Tenhle úsek opravdu stojí za to, silnice je klidná až romantická, vine si to zatáčkami v údolí a vede vás dlouhým táhlým stoupáním podél potoka místy až horského charakteru. Když je bílo, připadáte si jako na Šumavě.


Druhá, terénnější varianta je z Čakovic dál po zelené až k masivu Grybla, kde se napojíte na červenou směr Kamenice (přes Těptín). Až do Těptína se běží terénem, kdy vaši fyzičku nemilosrdně prověří výběh na Gryblu s převýšením 180 m na 1,7 km. Když už jste nahoře, stojí za to zaběhnout na vyhlídku na Panskou skálu, která je hned vedle křižovatky s červenou, na kterou se potřebujete napojit. 

14km běžecká a MTB trasa: Ladovým krajem okolo Vlkové

Cestou přes Kamenici se nezapoměňte držet červené, uhýbat na hlavní silnici by byla škoda. Proběhnete se kolem zámku a dvou krásných rybníků. Mezi Hamerským a Mlýnským rybníkem je navíc moc pěkný potok s naučnou stezkou, kde se v zimě u děr z ledu shromažďují desítky kačen. No a na závěr za odměňu iontový nápoj, třeba v tom hotelu Valnovka nebo o kousek dál v Restauraci u Vlkové, že ano.

Trasu si prohlédněte v outdoormapě tady (fialová linie) nebo stáhněte ve formátu GPX tady.


Foto: Michal Tyl

---
Přečtěte si taky článek o další běžecké/MTB trase v Ladově kraji (15km okruh východně od Valnovky). Tipy na další trasy a lokality najdete tady.

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

03.04.2018

Jaký trénink na jaro? Běh a síla jsou super

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 928 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner