REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Tipy na 1. únorový týden (2.– 8. 2.) nejen pro Prahu

01.02.2015 |Lu |

Foto: Velká cena Prahy

Praha


Běžky


Ve středu se na okruzích o délce 500 až 800 m ve Velké Chuchli na Praze 5 odehraje Velká cena Prahy, tedy závod v běhu na lyžích. Startovat můžete na 1, 3 a 5 km, klasicky nebo volně.


Běh


Kdo raději běhá i v zimě bez lyží, ten může ve stejný den zavítat na Prahu 3 na Vítkovský běh v parku na Vítkově na běh 10 km.

A jako každou první sobotu v měsíci je i o tomto víkendu připraven tradiční běh ve Stromovce s názvem 2 míle s úsměvem na 2 míle (3,2 km) s teplým lívancem se skořicí v cíli. 


Lezení


Ve středu pokračuje druhým kolem i Boulder Boj v prostorách Boulder Baru, kde se můžete opět těšit na nové bouldery ve své kategorii. Závod probíhá každý třetí týden, vyjma letní pauzy v červenci a srpnu a čítá tak 13 kol. Každé nabízí čtyři obtížnosti/barvy a desítku boulderů. Celkově je tak opět zajištěn přísun nových 40 cest.

 

Mimo Prahu

 

Běžky


V sobotu si každý běžkař přijde na své.

Na Šumavě se bude odehrávat odložená Kašperská 30. Závod nabízí závodníkům třicetikilometrovou trasu, výběr techniky je však pouze na nich. Můžete absolvovat i 30 kilometrů klasicky a 30 kilometrů volně dohromady.

V Krkonoších se ve stejný den setkají běžkaři na Jilemnické 50, tedy rovněž na „laufařském“ závodě v opačném koutě ČR. Navíc pořadatelé vzkazují: „Sněhové podmínky jsou v Krkonoších výborné.“

Největší výzva ve volném stylu se ovšem chystá v Jizerkách na BoBoloppetu, kde je přichystáno 90 km „pro opravdové chlapy“. Trasa povede z Bedřichova přes Valešovku na Prezidentskou, Hrabětickou louku, Jabloneckou chatu, Josefodolskou přehradu, Kristiánov, Čihadla, Mariánskohorské boudy, Linkeho kříž, Protrženou přehradu, Kůrovec, Knížecí, Václavíkova studánka, Mořina, U Bunkru, Kiosek, Knížecí, Smědavu, Předěl, Paličník, Písčiny, Předěl, Smědavu, Knajpu, Hřebínek, Olivetskou horu, Závory, Vládní, Pod Olivetskou horou, Gregoryho křížek, Novou Louku a zpátky do Bedřichova.  


Orienťák


Pokud se rádi orientujete i na sněhu, vyražte do Jizerek v neděli na Bedřichovskou pětihodinovku, na jednodenní orientační lyžařský závod dvojic, kde si trasu volí každý sám s ohledem na bodové ohodnocení kontrol, aktuální fyzickou kondici a náladu.

Foto: Zlatý nuget Bečánova


Sranda závod


Pokud se řadíte mezi recesisty, tak by vás mohl zaujmout závod Zlatý nuget Bečánova, tedy závod psích spřežení bez psů.  V Brdech budou závodit tříčlenné posádky bez skutečných psů a bez ohledu na věk. Povinnou výbavu tvoří saně, sekera, pila a polínko. S povinnou výbavou závodníci musí absolvovat celou trať a v závěru polínko rozřezat a rozštípat, aby prošlo brdskou mírou. Značená trasa vede členitým lesním terénem v délce zhruba jedné brdské míle (cca 7 km). Více si o podobých závodech můžete přečíst v článku zde.

--- 

Tipy na další akce a závody najdete v kompletním kalendáři.
Ti, co neradi závodí, se mohou alespoň nechat inspirovat naší mapou.

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 928 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner