REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Vyzkoušejte plavání poslepu

22.01.2015 |Outfanatic.com | Plavání

Jestli jste se někdy zúčastnili nějakého hodně dlouhého běžeckého závodu, možná jste druhý den nemohli vyjít schody nebo vstát ze židle, aniž byste připomínali člověka s vážným tělesným postižením. Možné jste si taky někdy zapomněli do vysokých hor vzít tmavé brýle a zažili sněžnou slepotu. Nepříjemné. S trochou štěstí jste se ale z tohohle stavu brzo dostali.

Foto: Plavání potmě (Světluška)


Někteří sportovci ale takové štěstí neměli a se zdravotním hendikepem, ať už vrozeným nebo získaným, se potýkají dál. Jedním z nich je například Miroslav Smrčka, který před třemi roky oslepl. V prosinci 2014 už zaplaval v kategorii nevidomých světový rekord na 50 m znak a v příštím roce by se rád zúčastnil paralympiády v Rio de Janeiru.

Jestli si chcete vyzkoušet plavání poslepu (se speciálními zatmavenými brýlemi a vodičem na břehu), vydejte se 31. ledna mezi 11. a 16. hodinou do bazénu v Podolí, kde Světluška, projekt nadačního fondu Českého rozhlasu, pořádá akci Plavání potmě právě na podporu Miroslava Smrčky.

Z běžného vstupného (99 Kč / 90 minut) věnuje Plavecký stadion Podolí z každého lístku 40 Kč Světlušce. Kromě plavání potmě si budete moci vyzkoušet třeba aquazorbing, podívat se na plaveckou exhibici reprezentačních plavců nebo se nechat namasírovat nevidomými maséry.

---
Přečtěte si také rozhovor s Hankou Doležalovou, juniorskou mistryní v MTBO, která po karambolu na MS v Portugalsku skončila na vozíku, nebo článek o cyklistickém klubu Černí koně, který sdružuje hendikepované i zdravé cyklisty. 


Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Jak se zničit v aquaparku...

Jak se zničit v aquaparku...

Liptovský Mikuláš, Tatry, Slovensko

60

%

60

%

Související články

02.08.2016

Outdoorové sportování s dětmi aneb jak nezešílet

14.07.2016

Lipno se stane sportovní Mekkou letošního léta

07.07.2016

„Zážitek nemusí být dobrý, hlavně, když je silný“ Jiří Lorenz, „Single Man“ Gigathlonu

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 928 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner