REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Běh po pražských památkách

25.07.2013 |OVP | Běhání

Svatý Václav 2.0

Někdo chce pravidelným během natrénovat, někomu stačí jen tak se proběhnout. Někdo při běhu poslouchá hudbu, jiný si pokecá s kamarádem. Někdo stopuje čas, jiný cíleně běhá tak, aby jeho GPS stopa vyvedla nějaký pěkný obrazec (a říká tomu figurerunning ) a někdo si chce zahrát na turistu a oběhnout pražské památky.
 
Sightseeing running, aneb běh po památkách, je vhodným způsobem, jak poznat město, na jehož prohlídku vám nezbývá mnoho času. V Praze i v jiných evropských městech tento způsob turistiky nabízí už i několik cestovních kanceláří, pro Prahy znalé je ale pochopitelně vhodnější a levnější variantou prostě jen tak vyrazit. Kvůli davům turistů zpomalujícím pohyb nemůžete sice čekat žádný závratný tréninkový efekt, na druhou stranu estetický zážitek je zaručen.
 
Z Muzea na Letnou - 6 km

Z Muzea na Letnou - 6 km

Tedy: start u koně na Václavském náměstí, cíl na Letné. Příjemných 6 km. Možná je samozřejmě i varianta opačným směrem, tedy skopce.  A co cestou uvidíte? Hned na Václaváku doporučujeme krátkou indoor odbočku do pasáže Lucerna, kde je tak trochu jiná socha Svatého Václava. Následují známá místa jako Stavovské divadlo a Staroměstské náměstí, Pařížská ulice a židovské město. Čím víc cizích jazyků umíte, tím spíš se zahraniční průvodci, kteří něco vykládají na každém rohu, trefí do vašeho vkusu.

Pokud nemáte chuť jen tak chvíli bloudit staroměstskými uličkami a podchody (a nebo si je cíleně všechny proběhnout za pomoci podrobné orienťácké mapy Jéni Švába), můžete vyrazit rovnou přes Karlův most na Kampu. Tento úsek je sice kvůli davům turistů obzvlášť náročný, ale když se můžou pořádat závody v orientačním běhu v italských Benátkách, proč by nemohlo pár běžců občas přeběhnout Karlův most.

Pohled z Karlova mostu

Pohled z Karlova mostu

Nerudovu ulici můžete považovat za nepříjemné stoupání, bez kterého byste se klidně obešli, nicméně výhledy od tatíčka Masaryka střežícího Hradčanské náměstí vám za to trápení možná budou stát. Zpoplatněním vstupu do Zlaté uličky se sice lehce omezila atraktivnost vnitřního okruhu v areálu Pražského hradu, nicméně možnost proběhnout si Jelení příkop s tunelem je lákavou alternativou pro ty, kteří se nebojí stoupání navíc. 

Nadšenci mohou z Hradu pokračovat v běhu na Petřín, nicméně proč si nenechat něco také na příště? Letná s výhledem na celou Prahu, pivem ve stánku a chládkem pod stromy je ideální cílovou destinací.
 
Děkujeme Liborovi a Dominice za vyzkoušení této trati a pořízení fotek.

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

03.04.2018

Jaký trénink na jaro? Běh a síla jsou super

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 935 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner