REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Zimní výzva startuje za pět týdnů, extrémisté mají na přihlášení ještě čtrnáct dní

16.01.2015 |Zimní výzva | Běhání, Orientační sporty, Extrémní závody, Běžkování, Canicross, Přežití v divočině

Za pět týdnů odstartuje nejextrémnější zimní outdoor-survivalový závodu dvojic ve volném terénu bez zajištění. Registrace k 3. ročníku Rock Point – Zimní výzvy byla spuštěna přesně před týdnem. K tomuto unikátnímu závodu v Česku je ale počet startujících limitován. Účastnit se jí může maximálně 75 dvojic, registrace se pro ně uzavře 26. ledna v osm hodin večer. Samotný závod pak v Šumperku odstartuje 18. února ve stejném čase.


„Oproti předchozímu roku jsme letos připravili celou řadu změn. Přichystána je tentokrát jediná trasa, která je kompromisem mezi loňskou dlouhou a krátkou verzí. Vzdušnou čarou má zhruba sto sedmdesát kilometrů, což ale v reálu bude znamenat štreku od nějakých dvou set dvaceti do dvou set padesáti kilometrů. Bude záležet, jakou si kdo zvolí cestu, protože závazné jsou jen průchozí body,“ sdělil ředitel Rock Point – Zimní výzvy Pavel Zitta.


Novinky ve vedení trati


Trať tentokrát nevede z bodu A do bodu B jako v loňském roce, kdy se vinula ze Šumperka do Trutnova, v případě kratší verze do Rokytnice. Pořadatelé vytyčili pouze jeden dlouhý okruh, který má svůj start i cíl v Šumperku v Pavlínině dvoře. „Každá z dvojic musí projít všemi průchozími body, které jsou zadány v trase. Projití průchozího bodu musí být zřejmé z předložení absolvované trasy v cíli, tedy zakreslené v GPS, či v případě nefunkční GPS musí být bod zaznamenán například v podobě rozcestníku či vrcholu, a to třeba na mobilní telefon či fotoaparát. Pokud dvojice neprojde trasu, která je vyčleněna průchozími body, nemůže být v cíli klasifikována,“ vysvětlil Zitta.


Na trati pak budou tentokrát jen tři „checkpointy“: na Pradědu (46 km), na Kladském sedle (90 km) a na Suchém vrchu (128 km). Pro každý z nich platí časový limit, do kterého se závodní dvojice musí vejít: 20, 46 a 72 hodin. Pro dokončení celé akce, která odstartuje ve středu 18. února ve 20:00, je vypsaná časová tolerance 96 hodin. Běžci tak musí doběhnout do Pavlínina dvora do neděle taktéž do 20 hodin.


Povinná výbava? Pro některé psí granule.


„Každý z dvojice s sebou musí mít povinnou výbavu v podobě čelovky a GPS s náhradními bateriemi, buzolu, turistickou mapu, nabitý mobilní telefon, bivakovací pytel či stan, teplý spacák a izolační záchranářskou folii. V případě účastníků kategorie dogtreking je navíc povinná ještě půlkilogramová várka granulí a litr vody pro pejska,“ vyjmenoval nezbytnou minimální součást výbavy ředitel závodu. Zároveň připomněl, že každý smí využít třeba i sněžnice, nesmeky, mačky, jakékoliv zimní lyže nebo trekové či běžkařské hole. „Každý ale trasu musí zvládnout po svých,“ usmál se Zitta.

Jak už zmínk napovídá, letošní novinkou je právě kategorie dogtreking. Závodu se tedy může zúčastnit i vytrvalostní dvojice pána se svým psem. Zachovány pak jsou tradiční kombinace závodních párů: muži, ženy a mix. „Pro všechny platí stejná pravidla, kdy závodníci nesmí ničit běžecké lyžařské stopy, vstupovat do oplocených míst a mysliveckých zařízení nebo rozdělávat oheň na území CHKO a Lesů ČR,“ připomněl Zitta skutečnost, že se pořadatelé snaží myslet i na drobnosti.

Foto: Zimní výzva.


---
Jestli rádi čtete o zimních outdoorových závodech, přečtěte si třeba o loňském Zimním rajdu u Mazurských jezer

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Adrenalin Challenge Race 2018

Adrenalin Challenge Race 2018

Děčín, Smetanovo nábřeží pod zámkem

100

%

100

%

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

03.04.2018

Jaký trénink na jaro? Běh a síla jsou super

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 934 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner