daguide160x600.jpg

REGISTROVAT

Souhlas s podmínkami. Registrovat firmu, akci...

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

11km běžecká trasa Adršpašsko-teplickými skalami

10.01.2015 |Šárka | Běhání

Že se do Adršpachu jezdí lézt, ví snad úplně každý. Jít si do skalního městečka zaběhat ale v létě napadne jen málokoho, a to se tu konal dokonce závod v orientačním běhu. Lezci mají oproti běžcům totiž tu výhodu, že se jim rodinky na skalách příliš nepletou. Když ale do Adršpachu, přesněji do komplexu Adršpašsko-teplických skal, vyrazíte mimo sezónu, dost často si budete připadat, že jste široko daleko jediní návštěvníci.

Velké panorama


Výběh doporučujeme začít na jihu v osadě Skály pod vrchem Čáp. Proč? Mimo sezónu tenhle postup není tak důležitý, ale při sezóně se tak vyhnete placení u vstupu z adršpašské nebo teplické strany (pozor, zkasírovat vás můžou i při odchodu, takže jediným bezpečným řešením je příchod i odchod jižní stranou). Mimo sezónu se každopádně vstupné neplatí vůbec.

Kaňon

Kaňon

Jako první zpestření výletu si můžete vychutnat výběh na rozhlednu Čáp (asi 1,5 km po zelené od osady Skály). Když se nebudete flákat už při stometrovém stoupání k patě rozhledny, dají vám schody jistě zabrat.

Seběh z Čápa na sever po zelené je příjemný a už po necelých třech kilometrech se ocitnete na modré značce u vstupu do Kaňonu v Teplickém skalním městě. Kdo tady nikdy dřív nebyl, žasne a bude si říkat, že sem určitě musí vzít každou zahraniční návštěvu. Pokud nejste úplní přírodně estetičtí ignoranti, ze sportovního výkonu vám tu toho moc nezbude, protože při běhu se pohádkové pískovcové útvary prohlížejí dost těžko.

Když se dostatečně vynadíváte na lední medvědy, ježky na žábě, psohlavce se psem, Krakonošovy kraťasy a další skály, můžete vyrazit po zelené a dále po modré na žlutou do Vlčí rokle. Ta už vás zavede po dřevěných chodníčcích mokřinami nejprve k Adršpašskému jezírku (které je ovšem v zimě vypuštěné) a pak do Adršpašského skalního města.


Určitě nezapomeňte u Goetheho busty odbočit k Velkému vodopádu. V zimě sice Krakonoš nevyslyší vaše volání „Krakonoši, pusť nám vodu“ (které v sezóně vodopád spouští), i tak ale skalní dóm stojí za návštěvu.

Sportovní výkon, který jste při obhlížení pískovcového krásna zanedbali, můžete nahnat sprintíky (někdy teda dost únavně dlouhými) po dřevěných schodech, abyste si pak s klidným srdcem sportovce mohli na chvilku dáchnout a porozhlédnout se z vyhlídky na Velké panorama.

A jestli máte stále dojem, že jste toho pro samé koukání kolem moc nenasportovali, nic vám nebrání prohlédnou si Adršpach ještě zvenku. Pokud máte, tak jako jsme měli my, auto zaparkované v osadě Skály, tak vám vlastně ani nezbyde nic jiného než dát si dalších 10 km cestou zpátky po červené a žluté.Parametry trasy: 11 km / 760 m převýšení / lesní cesty a dřevěné schůdky
Mapa (růžová trasa), gpx ke stažení. 

---
Přečtěte si taky rozhovor s lezcem Jindrou Hudečkem, ve kterém najdete mimo jiné lezecké fotky i z této oblasti.Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

03.04.2018

Jaký trénink na jaro? Běh a síla jsou super

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 633 lidí)

sj-lehke336x280.jpg

Banner