REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Běžkařský ovál v Chuchli je připraven

27.12.2014 |Skipark Chuchle | Běžkování

Čtvrtou zimu za sebou se můžete chystat na běžky na dostihové závodiště v Praze-Velké Chuchli. „Jsme připraveni ještě lépe než v předešlých letech,“ říká Šimon Mastný, šéf běžecké školy zdejšího Skiparku.
 

Teď už jen aby teploty klesly pod nulu a mohlo se začít zasněžovat. Ideálně, aby k tomu něco popadalo… „Minulý týden už jsme měli bílou hromádku, ale roztála. Potřebujeme teplotu ideálně mínus tři a za dva a půl dne se bude moci jezdit na prvním kolečku,“ věří Martin Dvořák ze společnosti SportGroup.cz zajišťující tradičně produkci.
 
„Sníme, že to jednou stihneme do vánoc. Ale letos to asi zase nevyjde. Věřím aspoň v začátek ledna,“ doplňuje patronka projektu, olympijská vítězka Kateřina Neumannová. Ta už o víkendu zvládla šedesát kilometrů ve svém bývalém šumavském domově.


Jak se jezdilo loni?

 
V loňské (ne)zimě se tady v Praze lyžovalo pět týdnů v kuse, ačkoliv v okolí kvetla tráva, na okruhu dlouhém 250 metrů. Rok předtím se protáhla „osmička“ vedle parkoviště na zhruba 750 metrů a drandilo se po ní skoro tři měsíce.
 
A při úplné premiéře vedla kilometrová trať se zatáčkami a kopečky uvnitř závodní dráhy – což se bohužel nelíbilo domácím koníčkům. „Ale i tak jsme v případě příznivých podmínek schopni natáhnout stopu podél vnějšího zábradlí dráhy,“ dodává Dvořák.

Instruktoři pro děti a seniory zdarma


Podmínky se nemění. Otevřeno bude od 7 ráno do 9 večer pod umělým osvětlením. Vstup je zdarma, půjčovna nabízí 100 párů lyží a 130 párů bot pro děti i dospělé. Senioři navíc dostanou zdarma k dispozici instruktora. Stejně jako školy, pro něž jsou přednostně vyhrazeny dopolední termíny.
 
„Hlásí se nám už od října. Mají velký zájem, protože dnes se mnoho dětí na hory ani nedostane a tady se postaví poprvé na lyže,“ připomíná Pavel Richter, zastupitel hlavního města Prahy i radní Prahy 5 – obě instituce provoz Skiparku významně podporují.

Bude se závodit. I v triatlonu!

 
SportGroup.cz chystá také závodní program. Pražský pohár v běhu na lyžích přilákal už i reprezentanty v čele s Martinem Koukalem nebo Sandrou Schützovou a Lucií Charvátovou. Letos se pojede 4. února. A těšit se můžete i na křest exkluzívního triatlonu. Ve spolupráci s Klubem otužilců se poplave ve 2 stupně „teplé“ Vltave, od níž se přiběhne na závodiště, kde čekají běžky…
 
Uvnitř tribuny se můžete v teple převléct, dát si něco na zub, čaj i svařáček, použít toalety. A pokud se vám nechce autem přes celou Prahu, vězte, že hned naproti areálu staví příměstský vlak, linka S7 je na Hlavním nádraží za 14 minut (a pokračuje pak směr Libeň, Běchovice, Úvaly).
 
Aktuální stav tratí na webkameře sledujte na webu skiparkchuchle.cz.

Foto: Skipark Chuchle

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Padesátá Jizerská 50

Padesátá Jizerská 50

Bedřichov, Liberec, Jizerské hory

100

%

100

%

Související články

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

08.02.2018

Rituály a pověry ve sportu

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 928 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner