REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Trutnov trails: Nově vznikající lokalita singltreků pro bikery

19.12.2014 |ms | Cyklistika

Popularita trailového ježdění na biku je na vzestupu. Hravost ježdění po vyznačených stezkách s lávkami, skoky, klopenkami, terénními úseky a dalšími zpestřeními si získává nejednoho cyklistu.  Vedle známých a osvědčených lokalit, jako je Singltrek pod Smrkem nebo Rychlebské stezky, začínají přibývat po celém Česku další bikeresorty. Letos se například nově otevřela cykloaréna na Vysočině (článek) či Bike resort Valašsko. Co nám dělá opravdovou radost, je nově vznikající projekt Trutnov trails!

Foto: Facebook Trutnov Trails

Oficiální otevření Trutnov Trails proběhlo 5. 10. 2014. To, co traily dnes nabízejí, je zatím jen začátek celého velkého projektu sítě singltreků, které budou napojeny i na další cyklostezky v okolí, zázemí, půjčovnu kol a další nutné náležitosti bikového resortu.

Duchovním otcem, vrchním kopáčem a motorem celého projektu je Jan Rejl. Metu, kterou si TT kladou za cíl, je síť 60 km trailů. Aktuálně je otevřeno 12 km a plán na další rok je dalších 8 km, vybudování provizorní základny a půjčovny kol.
 

Foto: Facebook Trutnov Trails

Foto: Facebook Trutnov Trails

Pomocí brigád za dalšími traily


Prvních, dnes již otevřených 12 km trailů vzniklo v blízkosti Bohuslavic, kolem skalních útvarů Čížkovy kameny. Částečně už tedy funguje Kozí a Modřínový trail. Značení je zatím spíše provizorní, ale během nadcházejícího roku si místní kladou za cíl vytvořit informační systém včetně map.

Za vším stojí spousta dřiny, která byla povětšinou uskutečněna v rámci brigád. Těch proběhlo už přes 20. Krumpáči a lopatami se zde ohání bikeři všech věků, bydliští od Prahy, přes Pardubice až po Bohuslavice, chlapci i zástupkyně něžného pohlaví. Co kopáčům hraje do karet, je ohromný potenciál zdejší kopcovité a členité krajiny poseté balvany a menšími stezkami a loveckými chodníky.


Foto: Facebook Trutnov Trails

Foto: Facebook Trutnov Trails

Trutnov trails spolupracují s legendou ve stavění trailů, Pavlem Horníkem, který stojí za Rychlebskými stezkami, které patří k tomu nejlepšímu v ČR. Inspiraci tedy trutnovští berou ze správných míst. Sám Pavel Horník se nechal slyšet, že Trutnov trails vidí jako jeden z nejambicióznějších MTB projektů v ČR, založený na vhodném členitém terénu v kombinaci s krásnou přírodou. Výhodou podkrkonošské lokality bude i dostupnost z Prahy.

Budování trailů předpokládá dobré trasování. Nyní se využívají stávající pěšiny a lesní chodníky, které nadšenci v rámci brigád zpevňují a doplňují o klopenky, lávky a skoky. Traily jsou na mnohých místech dosypávané drobným štěrkem pro hladší jízdu. Úkolem je vytvořit pro bikery dobré a logické stezky, které nenarušují krajinu a přírodu a které zamezují střetu s chodci a turisty.


Foto: Facebook Trutnov Trails

Foto: Facebook Trutnov Trails

Dotace z EU


TT rovněž hraje do karet fakt, že celý projekt se líbí jak Lesům ČR, tak Královéhradeckému kraji. Od obou subjektů už jsou přislíbeny finanční prostředky na další rozvoj a všichni bikeři pevně doufají, že peníze z evropských fondů by mohly natéct i tímto směrem. Ze zkušenosti jak Rychlebských stezek, tak Singltreku pod Smrkem vyplývá, že dané investice se následně vracejíí větší návštěvností v regionu a přílivem peněz z turistického ruchu.

Celé partě Trutnovských trailařů kolem Jana Reila držíme palce, ať se jim projekt hýbe kupředu. Těšíme se na trailové lahůdky z vaší dílny.

Fotky z lokality, veřejných brigád a další info najdete na FB profilu Trutnov Trails.
--

Hledáte parťáka na kolo? Vyzkoušejte sekci Hledám parťáka.

 

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

08.02.2018

Jak na kolo v zimě: 2. díl – oblečení a doplňky

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 928 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner