REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Jak se dá v Praze prožít pořádný outdoorový víkend

10.12.2014 |Ivana Jirmářová | Lezení, Běhání

Výhled z Vyšehradu

Jako každý víkend, který netrávím v horách, na výpravě nebo jinak „akčně“, ať už z důvodů časových, zdravotních nebo jiných, snažím se věnovat outdooru alespoň indoor. To znamená návštěvu nejrůznějších přednášek, čtení, sledování filmů, nejčastěji právě s nějakou tou sportovní nebo outdoor tématikou. Nejinak tomu bylo i tento víkend, kdy proběhl v Praze na Smíchově Mezinárodní festival alpinismu. Návštěva to byla příjemná o to víc, že mi lístky přistály v ruce jakožto výhra v soutěži. No řekněte, nebyl by hřích toho nevyužít?
 

9 holek: hezkých, milých, odvážných a navíc sakra dobrých v tom, co dělají

 
Nebudu vás zde zatěžovat sáhodlouhým výčtem, co jsme viděli, nebo neviděli, přeci jen od toho je tu program. Přesto si však neodpustím zmínit se o tom, co mě zaujalo nejvíce. Byla tím česká premiéra ženského freeski filmu Shades of winter/Odstíny zimy a účast jeho dvou hlavních hrdinek Sandry Lahnsteiner a Matildy Rapaport.
 
Výhled z Vyšehradu

Výhled z Vyšehradu

Nešla jsem tam s úplně velkým očekáváním, už jen proto, že žádná z asi 9 hrdinek, které se na plátně objevily, mi nebyla známá. Paradoxně mě ale film dostal do kolen, a to i přesto, že neholduji freeskiingu. Bylo to přesně to, kdy si lidé vedle vás musí v duchu říkat: „Prosimtě holka, zavři pusu, když se něčemu divíš.“ Věřím ale tomu, že si to neříkali, protože stačil letmý pohled po sále, abych zjistila, že koukají všichni stejně.


Příběh byl zpracovaný opravdu srdceryvným způsobem, který by nenechal chladným ani toho největšího bezcitu. Příběh malé holky, jež si jde za svými sny, snaha popsat neuvěřitelnou svobodu a radost, kterou jim jejich sport dává, dechberoucí záběry a kousky. K tomu 9 holek, hezkých, milých, odvážných a navíc sakra dobrých v tom, co dělají.
 
Plakát k filmu Shades of Winter

Plakát k filmu Shades of Winter

Při záběrech na jejich skoky, mnohdy nebezpečné tak, že se tajil dech, si nejeden chlap v sále šahal do svědomí a říkal si, zda by na něco takového měl. Švýcarské, rakouské, italské Alpy, Japonsko, Kanada, Aljaška. Tam všude jsme se s nimi podívali, poznali místní, slyšeli jejich příběhy.
 
Hrobové ticho, které vládlo u scény, kdy jednu z holek zasypala lavina a balancovala tak na pokraji smrti, vystřídal neutichající potlesk, který přišel, když doběhly titulky. Ač asi nějakou dobu nebude možnost u nás potkat se přímo s aktérkami, pokud se vám do rukou dostane tenhle povedený kousek, rozhodně neváhejte nad zhlédnutím.
 

O přestávce nazout boty a vyběhnout

 
Lehce přemotivovaní k pohybu, ať už jakémukoliv, jsme zhodnotili situaci a odskočili jsme si domů lehce se proběhnout. Zvolili jsme příjemný devítikilometrový okruh podél Vltavy a pak zpátky domů přes romantický podvečerní Vyšehrad.

Byla jsem nadšená, kolik běžců jsme za cestu potkali, a to i přes to, že lehce pršelo a tak nějak celkově bylo, že by psa nevyhnal. Trochu mě štvaly kostky, které často byly o vymknutí kotníku, pohledy na Prahu mi to však několikanásobně vynahrazovaly. To prostě doma na maloměstě nezažiju.

Rychlá sprcha, čaj a zpátky na festival, abychom stihli večerní přednášku Radka Jaroše a předání Pražského křišťálového cepínu, který dostal za přínos pro rozvoj alpinismu. Den jako malovaný, ač tak na první pohled přes okno vůbec nevypadal. Ale jak se říká: „Jaký si to uděláš, takový to máš“!

9km proběhnutí

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

03.04.2018

Jaký trénink na jaro? Běh a síla jsou super

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 928 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner