REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Tipy pro Prahu a okolí na 2. prosincový týden (8. 12. – 14. 12.)

07.12.2014 |Lu | Běhání, Orientační sporty, Expedice

Foto: Běh cyklistů

Běh


Pokud máte natrénováno z eskalátorů, tak budete mít šanci se předvést v úterý na Běhu do schodů na Koleji 17. listopadu v Troje na Praze 8, těšte se na 22 poschodí, tedy na tu nejvyšší budovu.

Další běh se koná v sobotu a ne nadarmo se nazývá O Hostivařského kamzíka. Půjde totiž o členitou trať se střídáním povrchů od asfaltu po pěšinu. Startuje se na Hrázi Hostivařské přehrady na Praze 10 a po 5,8 km běhu vás čekají domácí buchty v cíli.
 
Poslední běh bude zajímavý zase tím, kdo se ho bude účastnit. Cyklisté se rozhodli si zaběhat a pro svůj Běh cyklistů si vybrali Prokopské údolí. Přichystali trať na 6 km v terénu. Sraz je u ulice Noveská a pak se můžete těšit na „vápencový kaňon, který uchovává zajímavé krasové jevy, mezinárodně významné geologické profily i zachovalá stepní a lesní společenstva a butovické hradiště, které je významnou archeologickou lokalitou“.
 

Orienťáky


Další otevřený noční trénink F1 se odehraje ve středu, tentokrát na Točné a opět není určen pro začátečníky. Připraveny jsou tři tratě: dlouhá: 9,5 km, docela kopce; střední: 6,3 km, míň kopce a krátká na 4 km. Pořadatelé vzkazují: „Ne všichni budou mít stejné kontroly, tak nespoléhejte moc na ostatní“.

Pražská zimní liga pokračuje v sobotu na Braníku na Tour de Braník na HAMRu na tratích na 20, 15, 10 a 7 km. Celý závod lze absolvovat i na svém miláčkovi, tedy jako MTBO. Na stejném místě bude probíhat i lehčí varianta pro žáky, rodiče s dětmi nebo superveterány s názvem Kufrování sv. Lucie. Přichystány jsou jednoduché tratě na 3,5 nebo 2 km.
 

Foto: Banff Mountain Film Festival


Kultura


Pokud se na sport rádi i koukáte, pak doporučíme čtvrteční Banff Mountain Film Festival v kině Aero. K vidění budou snímky o extrémním lyžování, jízdě na kole, zdolávání skal, kopců i ledopádů, dále pak o snowbordingu a paraglidingu, sjíždění divokých řek a volných pádech. Nebudou samozřejmě chybět příběhy lidí a jejich kultur. A pokud to v Praze nestihnete, budete mít ještě jednu možnost v sobotu ve Špindlerově Mlýně.

 --- 
Tipy na další akce a závody najdete v kompletním kalendáři.
Ti, co neradi závodí, se mohou alespoň nechat inspirovat naší mapou
 

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

03.04.2018

Jaký trénink na jaro? Běh a síla jsou super

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 928 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner