REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

GundR: Divadelní podívaná v extrémních vysokohorských podmínkách

05.12.2014 |Šárka | Lezení, Expedice

Nestává se často, aby vám v divadle před vstupem do sálu nabízeli špunty do uší a rozmlouvali účast malých dětí kvůli „extrémním vysokohorským podmínkám v sále“. Před představením GundR, jehož název odkazuje k prvním písmenům jmen bratrů Messnerových, se ale podobného varování dočkáte. Že byste v sále umrzli jako Günther, který se už po přestávce do hry nevrátí, se obávat nemusíte. Zmínku o hluku ale rozhodně neberte na lehkou váhu.Herci totiž během představení dost nahlas řvou. Co byste taky čekali od dvou o život bojujících horolezců. To ovšem není ten problém, protože jejich hlasy naprosto zanikají v ohlušující vichřici. Naopak když se vichr uklidní, herci toho moc nenamluví a když, tak většinou německy s titulky promítanými na stěnu.

Čím je tedy hra, jejíž hlavním motivem je výstup na himálajskou osmitisícovku Nanga Parbat, zajímavá? Zejména minimalisticky, ale vynalézavě řešenou scénou a to jak v první půlce, které dominují nápaditě pojaté výstupy nejen po stěnách sálu, tak v druhé, která je smutnou Reinholdovou one-man-show pod palbou novinářských fotoaparátů.

Kdybych nikdy nebyla ve vysokých horách, zřejmě by mi přišlo opravdu velmi hlučné a možná zbytečně dlouhé zdůrazňování extrémních podmínek trochu otravné. Protože jsem ale zažila noc v pěti a půl tisících, kdy se po svazích kolem našeho stanu proháněly laviny, několikaminutová Reinholdova zoufalá a marná snaha překřičet burácení vánice (stál na jevišti metr přede mnou, řval naplno a stejně přes umělou vánici slyšet nebyl), mi vůbec nepřišla nudná. V duchu jsem se totiž vracela k pamírskému zážitku, kdy jsme celou noc nespali strachy o jednoho ze členů výpravy.

Jestli tedy toužíte po oddechovém divadle, zůstaňte doma. Jestli se ale chcete chvílemi pobavit nápaditostí tvůrčího seskupení Wariot Ideal a chvílemi trochu bolestivě zavzpomínat na vlastní extrémní zážitky z vysokých hor, nezapomeňte špunty do uší a vyrazte na některou z prosincových repríz (16. a 17. 12. 2014 v divadle Alfred ve dvoře).

Foto: Michal Ureš

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Pražský parkový survival v Brdech

Pražský parkový survival v Brdech

Mníšek pod Brdy, Brdy, Dobříš

90

%

90

%

Související články

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

08.02.2018

Outdoorová móda ve městě vs. podpatky v horách

08.02.2018

Rituály a pověry ve sportu

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 935 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner