REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Tipy na 1. prosincový týden pro Prahu a okolí (1. 12. – 7. 12.)

30.11.2014 |Lu | Lezení, Voda a lodě, Běhání, Cyklistika, Orientační sporty, Extrémní závody

Foto: Koloběh Říp–Praha

Běh


Běhat se bude tento týden pouze o víkendu, asi proto, že se po práci už tak brzy stmívá.

V sobotu si můžete ve Stromovce doběhnout pro svůj oblíbený lívanec se skořicí na 2 mílích s úsměvem (3,2 km), ve stejný den se bude běhat i okolo Hostivařské přehrady na Hájích na 6,66 km terénem i silnicí a na Předvánočním běhu v zámeckém parku v Dolních Počernicích na 3,7 km na Praze 9.

Na neděli už zbývá jen sportovně poznávací Zbraslavský běh na 5 km ze Zbraslavi na Závist – největší a nejznámější keltské oppidum u nás, sraz je u zookoutku za nádražím.


Extrémní běh


Kdo by raději přidal běžecké kilometry a kolo, tomu doporučíme sobotní Koloběh Říp–Praha, tedy závod smíšených dvojic střídajících se v běhu a jízdě na jednom kole na trase Říp–Praha. Pořadatelé bohužel s potěšením i lítostí oznamují, že:  KAPACITA DOPRAVCE, NOSNOST ŘÍPU A MOŽNOSTI POŘADATELE jsou zcela vyčerpány.

Komu je i tohle málo, ten ať se vypraví na extrémní dálkový pochod a terénní ultramaratonský běh Pražská stovka. Odjíždět se bude v pátek večer z Modřan, „ostrý start bude na neznámém místě na jih od Prahy“ a do neděle budete zpět.

 

Foto: Pražská stovka


Orienťáky


Pravidelný tréninkový závod EPO OB pokračuje v úterý přímo v centru Prahy na Petříně.

Ve středu začíná nová série nočních běhů pro pokročilé F1 noční trénink. Startuje se v Ládví u Velkých Popovic. Celá série bude pokračovat až do 25. 3.

V pátek na Mikuláše se můžete vy a (hlavně) vaše děti těšit na Mikulášův kufr, noční orienťák na 2 až 5 km v Krčském lese. Kategorie se tentokrát dělí na čertíky, čertice, diblíky, diblice, holátka, lucifery a pekelnice.  

V neděli pokračuje Pražská zimní liga Čertovou Blýskavou v Malých Přílepech. Půjde o bodovaný scorelauf na 120 min a více se dozvíte v článku zde. Ve stejný den bude probíhat i Vánoční orientační běh pro rodiče s dětmi a mládež v zahradě psychiatrické nemocnice Bohnice. Navíc po skončení běhu se můžete vydat na vánoční trhy v prostorech před kostelem v areálu léčebny.

Lezení


V úterý odpoledne proběhne v Lokal Bloku další ročník bouldrových závodů pro děti Pražský opičák (článek zde). Dětští závodníci mají 1 hodinu na přelezení 10 boulderů. Pak nastupují starší a budou pokračovat v Bouldering session X, v otevřených závodech pro každého. Najdete opět 55 nových boulderů a počítá se 10 nejlepších.

Ve středu se bude bojovat na Boulder Boji v Boulder Baru  v Holešovicích na 10. a také závěrečném kole ze série 10+5 závodů v boulderingu (10x Boulder boj + 5x Boulder Contest).

Foto: Čertovy voleje

Foto: Čertovy voleje

Voda


V sobotu se i vodáci převlečou do kostýmů čertů, andělů a Mikulášů a sejdou se na Výtoni u železničního mostu na Čertovy voleje. Pak vyrazí na 6 kilometrů dlouhou trasu do Bubenče a určitě proběhne i výlet na Čertovku a zastávka v hospůdce v centru.


--- 
Tipy na další akce a závody najdete v kompletním kalendáři.
Ti, co neradi závodí, se mohou alespoň nechat inspirovat naší mapou

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Adrenalin Challenge Race 2018

Adrenalin Challenge Race 2018

Děčín, Smetanovo nábřeží pod zámkem

100

%

100

%

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

03.04.2018

Jaký trénink na jaro? Běh a síla jsou super

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

Zpět

Banner