REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Ruzyňská liga: Vzduchem lítaly děti i emoce

28.11.2014 |ms | Lezení

Víkend 22.–23.11. byl na ruzyňské lezecké stěně závodní. Celou sobotu probíhaly závody dětí a neděle byla věnována dospělým. Proběhla exhibice na slackline natažené vysoko nad halou (midline)  a závod ve visu na zlagboardu. Děti závodily hned ve třech disciplínách: na obtížnost, na rychlost a v boulderingu. Dospělí si zalezli na obtížnost a bouldry.

Anika Schubertová, foto: Jakub Mikolášek


Obzvláště zajímavé byly dětské závody. Mimo mnoha dětí přímo z ruzyňské tréninkové skupiny se sešly děti nejen z Prahy a okolí, ale skoro z celých Čech.

Nejdůležitější byly závody na obtížnost, kde byly děti rozděleny do kategorií dle věku. Každá kategorie měla v kvalifikaci 2 cesty. Kdo obě topoval, což byla většina, postoupil do finále, kde se již přitvrdilo a cesty byly těžší. Všechny závodní cesty byly nově postavené, takže se lezlo systémem flash.
 

Míša Dubská, foto: Jakub Mikolášek

Míša Dubská, foto: Jakub Mikolášek

Ve finále se lezlo víc jak o život


Finálové boje byly pořádná výzva pro všechny. V tu chvíli už začaly létat emoce vzduchem. Děti, často přemotivované, dávaly v cestách maximum. Jako jeden z trenérů mladých nadějí jsem se nestačil divit, jak dokáže závodní atmosféra děti namotivovat.

Přestože nakonec většina dětí vypadnutí z cesty oplakala, ve výsledku odcházely ohromě nadšené z velkého zážitku a velmi odlišné atmosféry, než znají z tréninků. A to především díky ohromně přátelské atmosféře mezi lezci, kde si všichni fandili navzájem a vyřvávali se až nahoru.  


V mezičasech proběhla i exhibice na slackline, která byla natažena ve výšce nad halou. Kluci ji přešli, ukázali statické triky, nějaký surf na lajně a nakonec jako vrcholné číslo vystoupení ukázali, jak se na lajně padá.
 

Stupně vítězů holky r. 2003-2005, foto: J. Mikolášek

Stupně vítězů holky r. 2003-2005, foto: J. Mikolášek

A výkony ?


V několika kategoriích bylo třeba rozřadit děti ještě v superfinále, které se již lezlo z izolace systémem onsight. Pro představu o výkonech jen krátce: Ročník 2003–2005, Marek Jeliga (2003) 8+ OS, děvčata  Eliška Bulenová (2003) 8+ OS. Eliška Čechurová (2007) 7- OS. Když člověk vidí ty malé krátké pavoučky, s jakou lehkostí proplouvají těžkými kroky, kde stěží dosáhnou, může jen závidět. Ruku na srdce, kdo z vás tohle leze?

Výsledkouvou listinu stahujte zde.

Nedělní dospělácké závody se nesly v pohodovém duchu. Každý mohl dát 1 flash pokus v připravených cestách všech obtížností. Tento systém závodů je super v tom, že závodit může úplně každý a třeba i partička začátečníků mezi sebou. Pro většinu „průměrných” lezců se stal osudným strop v cestě za 8+. Boj o bednu se odehrál v nejtěžší cestě za 8a (9+/10-), kde i přes no hand v první části většinu borců rozřadil výlez ze stropu.

V holkách nakonec zvítězila dle očekávání Danča Kotrbová, mezi kluky Jakub Hlaváček, který jako jediný topoval.


HL exhibice, rider: Mára Smolka, foto: J. Mikolášek


A na závěr pozvánka: V noci z pátku na sobotu se na Ruzyni uskuteční další pohodová lezecká akce, a to noční lezení. Stěna bude otevřena nonstop a výzvou noci je dát kolektivně alespoň 5000 shybů.

--
 
Zajímají vás akce ve vašem okolí a nevíte, jak se o těch nejlepších dozvědět? Sledujte outdoorový kalendář in/outdoorových aktivit. 

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Pražský parkový survival v Brdech

Pražský parkový survival v Brdech

Mníšek pod Brdy, Brdy, Dobříš

90

%

90

%

Související články

08.02.2018

Outdoorová móda ve městě vs. podpatky v horách

08.02.2018

Rituály a pověry ve sportu

27.09.2016

Jak zůstat fit a silný i při podzimních plískanicích?

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 927 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner