REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Kouzlo listopadového vandru

01.12.2014 |Kuba Vondrášek | Turistika a treking

Znáš to, sedíš doma a přemýšlíš, co podnikneš o víkendu. Mě se to stává především na podzim. Na vodu je poměrně zima a stavy také nejsou zrovna příznivé. Svatý Martin nás sice poctil sváteční husou, ale bílého koně zapomněl ve stáji, takže všechno zimní nádobíčko na dobrou náladu leží smutně na půdě. „Co tedy podniknout? Přeci nebudeme sedět doma. Obzvlášť, když je prodloužený víkend.“ Řekli jsme si jednou s tatíkem, zabalili si bágly a vyrazili směr Šumava.

Hraniční patník


Pes smrdí, ale hřeje


Ani jsme netušili, že tímto naším vandrem jsme založili takovou naší malou tradici a originální oslavu svátku studentů. Letos jsme šli již po čtvrté a naše zakládající skupina čítající celé dva členy se rozrostla na členů pět a psa. Pes je na vandru vždy dobrý, hodí se totiž jako samochodný ohřívač spacáků. Jen se může stát, že trochu smrdí a vyhání tě od táboráku, protože už chce jít spát, ale sám ve stanu nebude.

A co že mě k tomu vlastně vede, abych mrzl někde v lese v listopadu? Proč raději nesedím někde v teple jako všichni normální lidi? Asi to, že chci alespoň na chvíli opustit mumraj města, všechny ty uspěchané lidi a splynout s přírodou. Rozdělat si oheň a pohledem do té nakumulované sluneční energie, které nám skrz dřevěné baterie daruje teplo a světlo, ukojit svou duši.

Všichni hezky v teple


Večírek již od čtyř


Kamarádi vezmou kytary a hrábnou do strun, aby krásnou melodií doprovodili náš zpěv (dá-li se těm pazvukům vycházejícím z našich úst tak říkat), který nám dodá pohodu a my můžeme alespoň na chvíli vypnout. Kouzlo pozimního vandru je i v tom, že večírek u ohně je opravdu dlouhý. Brzký západ slunce vás totiž donutí najít bivak už o čtvrté hodině. Takže v půl páté už sedíte u ohně a posíláte dál lahvičku pálenky na zahřátí.

Když se ráno vzbudíš, víš, že tě čeká další odpočinkový den, který strávíš v krásně zbarvené podzimní přírodě. Úplně zapomeneš na všechny starosti, které máš doma. Jen vstřebáváš krásné okamžiky do své paměti, abys sis mohl, tak jako teď já, vzpomenout, až budeš zas v práci nebo ve škole, na úžasný vandr s přáteli. Do teď mi ho připomíná i krásná kouřová vůně mé bundy. Ale jak vůně postupně slábne, nahrazují vzpomínky zase plány jak si užít první sníh. Tak teď raděj letím na Snow film fest.

Foto: KV
---
Další tipy na výlet hledejte v sekci Kde sportovat.

Západ slunce

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

08.02.2018

Outdoorová móda ve městě vs. podpatky v horách

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 934 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner