REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

„Opravdu doma se cítím v Krkonoších.“ Rozhovor s Karolínou Skalníkovou

25.11.2014 |Karolína Skalníková | Běhání, Cyklistika, In-line, Plavání, Triatlon, Běžkování, Lyže a snowboard, Freediving

Sekce Lidé se stále rozrůstá. Nedávno jsme se přehoupli do druhé tisícovky. Karolína Skalníková se stala 1000. registrovanou uživatelkou, což nás vedlo k tomu udělat s ní rozhovor. Proč radši běhá v zimě než v létě, jak to, že to zná v Krkonoších i poslepu, jaký sport je nejlepší na zklidnění těla i mysli a jaké sportovní lokality nám Karolína doporučuje?

Výlet na kluzkách, Výrovka. Foto: Karel Ptáček


Jakým sportům se věnuješ a jak často?
 
Jsem ten typ člověka, který se nadchne do každého sportu, ke kterému se dostane. Sportu se věnuji v podstatě 7 dní v týdnu, protože po pravdě jsem na pohybu poněkud závislá.
 
Kotel v Krkonoších má v mém srdci speciální místo.

Kotel v Krkonoších má v mém srdci speciální místo.

Teď se blíží zima a já se každý den modlím, aby už napadl sníh, protože mou srdcovou záležitostí je lyžování. Jako malá jsem ho dělala závodně a neměla k němu původně tak vřelý vztah, ale to se rychle změnilo a já jsem dnes nadšenou lyžařkou a také instruktorkou. Vnímám skoro jako poslání předávat své nadšení dál a šířit nejen toto umění, ale hlavně celkový kladný přístup k tomuto sportu a přírodě, ve které ho provozujeme.
 
Kromě lyžování v zimě také ráda běhám. Dokonce radši než v létě, kdy místo toho častěji nazouvám cyklistické tretry nebo třeba in-liny.
 
Párkrát jsem závodila a plánuji se účastnit víc. Můj první závod v dospělosti byl triatlon, takže na něj určitě zase dojde, ale uvidím, na co se připravím nejlépe. Možná budou spíš jen běžecké nebo cyklistické závody. Tam totiž odpadá problém s převlékáním v depu :).
 
Poslední dobou jsem se nadchla do plavání a nedávno objevila i kouzlo freedivingu, který vřele doporučuji. Je to ten nejlepší sport na zklidnění těla i mysli.
 

Závody APUL 2014 v Koutech. Moji přátelé vědí, že tenhle den popisuji jako: „Skvělá zkušenost, příšerný zážitek.“ Jak vidíte, chybička se vloudila. Najednou jsem si uvědomila, že mi chybí vnější lyže. Příště vázání na doraz.

S kamarády také ráda napnu slackline nebo si jdu zalézt na stěnu. Sportů je hodně a já bych si přála, aby měl den 48 hodin, abych se všem mohla věnovat naplno.
 
Jak vypadá tvůj sportovní víkend?
 
Na horách trávím svůj čas v zimě i v létě, co nejvíc to je možné. I když je moje trvalé bydliště jinde, opravdu doma se cítím v Krkonoších, kde to znám i poslepu. Podnikám tady ráda výlety se svou rodinou – v zimě na běžkách, v létě pěšky. Sama tady jezdím i na kole. Celou letošní zimu mě najdete každý víkend ve Špindlu, kde budu učit lyžování svou stálou skupinku dětí.
 

Ač se to nezdá, výlet na běžkách. Dokumentace nedostatku březnového sněhu v Krkonoších. Za mnou pohled na Sněžku, Stoh a sjezdovky ve Svatém Petru. No není tu krásně?

Jaké pražské sportovní lokality bys doporučila ostatním?
 
Jelikož jsem z Mělníka, moc lokalit v Praze vám asi neporadím, ale dovolila bych si tady výjimečně navrhnout, abyste vyjeli z Prahy a navštívili Kokořínsko. Jsou tu skvělé trasy pro pěší i milovníky cyklistiky. Pokud se vám to nebude zamlouvat, navštivte Polabskou cyklostezku. Od Mělníka do Štětí je skvělý povrch i pro bruslaře a až budete mít dost, občerstvěte se známým mělnickým vínem.
 
Co hledáš na Outdooru v Praze a co se ti na něm líbí?
 
Jelikož jsem letos začala studovat obor Aktivity v přírodě na UJEPu, chci být stále v obraze, co se týče dění na outdoorové scéně. Navíc je skvělé poznávat nové lidi se stejnou „úchylkou“.
 
Co bys nám naopak doporučovala zlepšit?
 
Ještě se na těchto stránkách nepohybuji tak dlouho, ale zatím se mi zdají skvělé. Nemám co vytknout. Naopak bych vás pochválila za skvělé nápady a propracovanost. Jako příklad bych uvedla vaši outdoorovou mapu, to je skvělý pomocník!

Foto: Archiv KS.

Hostěnický triatlon v roce 2012. Skončila jsem druhá. Závodem mě ale provázely některé nepříjemnosti. Hned před plaváním jsem si rozsekla palec a při cyklistické části jsem na začátku ztratila láhev s pitím... Prostě smůla.

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

03.04.2018

Jaký trénink na jaro? Běh a síla jsou super

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 934 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner