REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Banff: Přehlídka filmů s horskou tematikou zavítá 11. 12. do kina Aero

29.11.2014 |Namche | Lezení, Voda a lodě, Paragliding, Cyklistika, Sněžnice, Lyže a snowboard, Skialpy, Freeskiing, Snowboardcross, Base jumping, Canyoning, Cliff diving, Expedice, Přežití v divočině

Sea of Rock

Banff Mountain Film Festival je mezinárodní filmová soutěž, kde jsou k vidění ty nejlepší snímky světa spojené s horskou tématikou. Filmový festival je vyvrcholením několika událostí včetně knižního festivalu a fotografické soutěže.

Festival vznikl v roce 1976 a od té doby se koná každý rok první listopadový víkend v malém horském městečku Banff, které se nachází na západu Kanady v provincii Alberta asi 130 km západně od Calgary. Město dalo jméno i nejstaršímu kanadskému národnímu parku (Banff National Park), který ho obklopuje a který je součástí dědictví UNESCO v rámci kanadských parků Skalistých hor.

Cascada

Cascada

Každoročně se do soutěže přihlásí asi 300 filmů z více než 35 zemí světa. Jsou mezi nimi snímky pořízené vysokoškolskými studenty i profesionálními týmy spolupracujícími se společnostmi jako je BBC a National Geographic. Komise do finále předem vybere zhruba 55 snímků, které se na festivalu promítnou.

Jakmile skončí filmový festival v Banffu, vstupují nejlepší snímky na světové turné, tzv. Banff Mountain Film Festival World Tour. Na každé jeho zastávce vybírá pořadatelská organizace ty filmy, které nejlépe odpovídají místním zájmům. Turné začíná svou cestu na počátku listopadu v severní Americe, kde ho navštíví více než sto tisíc lidí při 250 projekcích ve 175 městech.


Z kanadského Banffu přes Prachov až na pražský Žižkov


I Česká republika se může pyšnit pořádáním tak velkolepého festivalu. První české ročníky organizoval Lezecký kroužek Prachov. Po dvouleté odmlce festival získal nový pořadatelský tým a v roce 2010 se jeho základna přesouvá z Jičína do Prahy. K vidění budou snímky o extrémním lyžování, jízdě na kole, zdolávání skal, kopců i ledopádů, dále pak o snowbordingu a paraglidingu, sjíždění divokých řek a volných pádech. Nebudou samozřejmě chybět příběhy lidí a jejich kultur. Všechna tato témata spojuje jediné, a to nedotknutelná příroda a horské prostředí, které všichni tak milujeme.

Kromě přehlídky nejlepších filmů s horskou tématikou je připraven i bohatý doprovodný program. Přednášky z expedic, výstavy fotografií, ukázky sportovního vybavení, divácké soutěže, losování vstupenek o ceny.

Více informací o festivalu a předprodeji vstupenek najdete na  www.banff.cz.

Foto: Banff

Sensei


Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

08.02.2018

Jak na kolo v zimě: 2. díl – oblečení a doplňky

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 931 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner