Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Trail Maniacs 2014: „To mi mohlo dojit, že ráno v říjnu je zima…“

01.11.2014 |Trail Maniacs | Běhání

V sobotu 25. 10. 2014 proběhl v okolí Slapské přehrady nultý ročník trailového závodu TrailManiacs. Na 62 km dlouhé technické trati převážně tvořené nezpevněným povrchem a lesními cestami si to rozdalo 35 dvojic.

„Asfaltoví běžci tomu asi na chuť nepřijdou.“
Michal Peitz (Krkonošský Survival)

Přesně v 7:00 odstartovali v Nečíně do ranní mlhy a tmy závodníci ve třech kategoriích (MM; MIX; ZZ). Čekala na ně náročná 62 km dlouhá trať s převýšením cca 2500m, dvěma vloženými rychlostními úseky a brodem po kolena. První z úseků byl vrchařskou prémií s cílem na rozhledně Veselý vrch, kde závodníky čekalo 137 schodů na vrchol. Druhý měřený úsek s těžkým seběhem byl testem běžecké techniky závodníků.

„EPO trailmaniacs, to mi mohlo dojit, že ráno v říjnu je zima…“
Pavel Paloncý (Adidas Outdoor Team)

Od začátku závodu se na prvních pozicích pohybovaly dva týmy „THE NORTH FACE SAC ŠPINDLERŮV MLÝN (Kříž–Štantejský)“ a „LOKAL BLOK (Rybář–Kotyk)“. V polovině závodu se na ně začal postupně dotahovat tým „KRKONOŠSKÝ SURVIVAL (Přibyl–Peitz)“. Kříž se Štantejským doběhli suverénně na prvním místě, ale o druhé místo proběhl velký souboj, kdy Rybář s Kotykem nakonec podlehli druhým Přibylovi s Peitzem o méně než 2 minuty.

„Byla to jedna z nejhezčích tratí, kterou jsem běžel... Pokud budu vcelku a zdravej, tak budu zase za rok stát v ranní zimě, tmě a mlze na startu.“
Zdenda Kříž (The North Face Team)

Děkujeme všem zúčastněným za neopakovatelnou atmosféru, jakou se před i během závodu povedlo vytvořit. Děkujeme Hořovické chatě na Cholíně za úžasné zázemí a všem dalším sponzorům, bez jejichž podpory by se závod jen stěží uskutečnil.

• Závod byl zaštítěn ČAES (Česká asociace extrémních sportů)