REGISTROVAT

Souhlas s podmínkami. Registrovat firmu, akci...

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Tipy na 1. listopadový týden (27. 10. – 2. 11.)

26.10.2014 |Lu | Lezení, Voda a lodě, Běhání, Orientační sporty, Sport s dětmi

Festival Obzory, Mára Holeček, pohora.cz


Běh

 
Běhy tento týden můžeme rozdělit především na sobotní a nedělní.

V sobotu se nejdál od Prahy a nejvíc kilometrů poběží v Adršpachu na Ádrkrosu na 9 km (pro děti je přichystaná kratší trať). Méně a blíže se bude závodit na třech místech v Praze: na cvičišti Mrázovka na Běhu Mrázovkou – o pohár Starosty Sokola I. Smíchov na 3,7 km (děti opět méně), na Dívčích Hradech na Běhu o koláč panny z Dívčích Hradů na 1 km (pro děti) až 5,5 km (pro muže) po asfaltu, polní cestě a lesním blátě a ve Stromovce na tradičních 2 mílích s úsměvem na 2 míle (3,2 km) s teplým lívancem se skořicí v cíli.
 
V neděli se bude běhat nejvíc a nejdál v Bedřichově na horském BoBoBěhu (podzimní verze BoBoloppetu) na 30 km, o trochu méně v Motole na Běhu přes motolské jamky na 8 km po kopcovitém golfovém hřišti (viz video) a v Krči na Sild Krosu po cestách a pěšinách Krčského lesa na 10 km (ženy a veteráni nad 70 let polovic).
 


Orienťák


Orienťáci mohou začít svůj týden ve středu na Ďáblické bludičce při nočním orientačním běhu na zhruba 6 km. Celý závod je inspirován Járou Cimrmanem, takže se máme na co těšit.

Pokud se vám noční orienťáky zalíbí, můžete pokračovat hned ve čtvrtek na Nočním bohnickém orienťáku v zahradě Psychiatrické nemocnice Bohnice. Připraveno bude několik tratí pro malé i velké závodníky o délkách od 2 do 4 kilometrů.

Celý týden můžete optimisticky zakončit v sobotu na MČR HROB v Liberci na závodě v horském orientačním běhu, kde jsou vypsané i kategorie pro příchozí.  Pokud si na HROB netroufáte, doporučujeme nedělní akci Pražské věže, historicko-dobrodružnou orientační hru pro malé i velké v centru Prahy.

Pražské věže

 Lezení


Mladí lezci mohou zavítat do Lanškrouna na závod v lezení na obtížnost TENDON U14 pro mládež a absolvovat 3 kvalifikace a finále.

Festivaly


Na závěr máme dvě doporučení pro ty, kteří se na sporty a cestování rádi i koukají: sobotní Festival Obzory, tedy festival filmů, přednášek a workshopů o cestování a aktivitách v přírodě na FF UK. Pokud se chcete o festivalu dozvědět více, čtěte zde.

Ve stejný den se bude konat i druhý ročník Prvního seakayakářského festivalu v Týnci nad Labem. Půjde logicky o festival zaměřený na seakayaky.

 --- 
Tipy na další akce a závody najdete v kompletním kalendáři.
Ti, co neradi závodí, se mohou alespoň nechat inspirovat naší mapou
 
 

Zpět
Komentáře

27.10.2014 19:26| Jitka

doporučuju běh mezi motolskými jamkami - po tom golfáči se vážně běží moc příjemně

Související zážitky

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

21.12.2017

Dopřejte tělu odpočinek – fyzický i psychický – naučte se relaxovat

04.10.2016

Jak přečíst stupnici obtížnosti WW

27.09.2016

Jak zůstat fit a silný i při podzimních plískanicích?

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 459 lidí)


Banner