REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Tipy na 1. listopadový týden (27. 10. – 2. 11.)

26.10.2014 |Lu | Lezení, Voda a lodě, Běhání, Orientační sporty, Sport s dětmi

Festival Obzory, Mára Holeček, pohora.cz


Běh

 
Běhy tento týden můžeme rozdělit především na sobotní a nedělní.

V sobotu se nejdál od Prahy a nejvíc kilometrů poběží v Adršpachu na Ádrkrosu na 9 km (pro děti je přichystaná kratší trať). Méně a blíže se bude závodit na třech místech v Praze: na cvičišti Mrázovka na Běhu Mrázovkou – o pohár Starosty Sokola I. Smíchov na 3,7 km (děti opět méně), na Dívčích Hradech na Běhu o koláč panny z Dívčích Hradů na 1 km (pro děti) až 5,5 km (pro muže) po asfaltu, polní cestě a lesním blátě a ve Stromovce na tradičních 2 mílích s úsměvem na 2 míle (3,2 km) s teplým lívancem se skořicí v cíli.
 
V neděli se bude běhat nejvíc a nejdál v Bedřichově na horském BoBoBěhu (podzimní verze BoBoloppetu) na 30 km, o trochu méně v Motole na Běhu přes motolské jamky na 8 km po kopcovitém golfovém hřišti (viz video) a v Krči na Sild Krosu po cestách a pěšinách Krčského lesa na 10 km (ženy a veteráni nad 70 let polovic).
 


Orienťák


Orienťáci mohou začít svůj týden ve středu na Ďáblické bludičce při nočním orientačním běhu na zhruba 6 km. Celý závod je inspirován Járou Cimrmanem, takže se máme na co těšit.

Pokud se vám noční orienťáky zalíbí, můžete pokračovat hned ve čtvrtek na Nočním bohnickém orienťáku v zahradě Psychiatrické nemocnice Bohnice. Připraveno bude několik tratí pro malé i velké závodníky o délkách od 2 do 4 kilometrů.

Celý týden můžete optimisticky zakončit v sobotu na MČR HROB v Liberci na závodě v horském orientačním běhu, kde jsou vypsané i kategorie pro příchozí.  Pokud si na HROB netroufáte, doporučujeme nedělní akci Pražské věže, historicko-dobrodružnou orientační hru pro malé i velké v centru Prahy.

Pražské věže

 Lezení


Mladí lezci mohou zavítat do Lanškrouna na závod v lezení na obtížnost TENDON U14 pro mládež a absolvovat 3 kvalifikace a finále.

Festivaly


Na závěr máme dvě doporučení pro ty, kteří se na sporty a cestování rádi i koukají: sobotní Festival Obzory, tedy festival filmů, přednášek a workshopů o cestování a aktivitách v přírodě na FF UK. Pokud se chcete o festivalu dozvědět více, čtěte zde.

Ve stejný den se bude konat i druhý ročník Prvního seakayakářského festivalu v Týnci nad Labem. Půjde logicky o festival zaměřený na seakayaky.

 --- 
Tipy na další akce a závody najdete v kompletním kalendáři.
Ti, co neradi závodí, se mohou alespoň nechat inspirovat naší mapou
 
 

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

03.04.2018

Jaký trénink na jaro? Běh a síla jsou super

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 934 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner