REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Den dítěte v lesní školce

27.10.2014 |KV | Sport s dětmi

Ráno jsem se probudil hned se sluníčkem. Tolik jsem se těšil do školky. Slezl jsem z postýlky a běžel probudit maminku. V postýlce jsem ji nenašel. Šel jsem za zvuky vycházejícími z kuchyně. Maminka mi už připravovala svačinku. Když mě zahlédla, povídá: „Dobré ráno uličníku. Ty jsi ale ranní ptáče, co určitě daleko doskáče. Tak honem skákej do koupelny a vyčisti si zoubky.“ Vyčistil jsem si zoubky a šel jsem si připravit baťůžek. Dal jsem tam termosku s čajíkem, svačinku a podsedáček. Maminka mi baťůžek zkontrolovala a vyrazili jsme do školky.


Když jsme přišli na hřiště, byla tu jen teta Monča. Maminka mě pohladila po vláskách a zamávala mi. Než přišli ostatní kamarádi, tak mě teta Monča houpala na houpačce. Už přicházejí i ostatní Eliška, Honzíček, Tonda, Terezka i Davídek, ten je však ještě malý, a když mu odchází maminka, tak brečí. Teta Monča ho také pohoupala na houpačce a už se smál.

Svačina je nejlepší na zemi


Svačina hezky na zemi

Svačina hezky na zemi

Když dorazili všichni, i teta Kačenka, dali jsme baťůžky na záda a vyrazili na naše místečko v lesíku. Po cestě jsme ještě odevzdali kastrůlky do školní jídelny, kde nám připravují oběd. Když už jsme byli kousek od našeho místečka, udělali jsme si závod, kdo tam bude první, a já jsem vyhrál. Pak přišel čas na svačinku.


Před jídlem jsme si sedli do kroužku a odříkali říkanku jako poděkování matce Zemi. Pak už jsme se pustili do jídla. Maminka mi připravila chlebíček se salámem a jablíčko. Snědl jsem jen půlku, zbytek jsem si nechal na odpoledne. Po svačince nám teta Monča vyprávěla pohádku o Budulínkovi. Potom už jsme si šli hrát.

Bahniště

Bahniště


Někdo má pískoviště, my máme bahniště


Tety nám pověsily houpačky na stromy. Já s Tondou a Honzíkem jsme si šli hrát na bahniště, které máme místo pískoviště a je mnohem lepší. Úplně nejlepší je, když prší. My jsme totiž pořád venku, i když padají trakaře. Máme takové gumové oblečky, takže nám déšť nevadí. Venku jsme i v zimě.

Po jednom jsme pak s tetou Mončou vyráběli skřítky ze špalíčků. Ty se dělají tak, že nožíkem nejdříve ořežete špičatou čepičku a uděláte místo na obličejíček. Ten pak doděláte nebozízkem. Některým děláme i fousky. Malým dětem teta pomáhá, ale velké jako já jen hlídá a můžeme si skřítky dělat sami.

Ve školce si můžem hrát i s pilkou


Malým dětem pomáhá teta

Malým dětem pomáhá teta

Když jsem si udělal svého skřítka, šel jsem se honit s kamarády. To mě ale za chvíli moc nebavilo, tak jsem poprosil tetu, aby mi půjčila pilku. S tou jsem šel řezat větve u spadlých stromů. To mě hrozně moc baví. Některým teta půjčila i kelímky s lupou na pozorování broučků, ale to mě nebaví, to je pro holky. Když teta udělala s každým skřítka, šli jsme hrát společné hry. Hráli jsme spadla lžička do kafíčka, meleme, meleme kávu a podobné.


Řezání pilkou mě baví

Řezání pilkou mě baví

Po hrách jsme si zabalili věci do baťůžků a vyrazili jsme na oběd. Kastrůlky už pro nás měli v jídelně připravené. Zamávali jsme kuchařkám a šli jsme se do třídy naobědvat. Než nám teta Monča nandala jídlo, hráli jsme si se stavebnicí. K obědu byla cibulová polévka a karbanátek s kaší. Po obědě nám teta pustila morčátka. Chvíli jsme si s nimi pohráli, ale pak už jsme museli jít spinkat. Na spinkání tu máme každý svůj spacák. Než jsme usnuli, tak nám teta ještě četla pohádku.

Když jsme se vyspinkali, oblékli jsme se a šli jsme zase ven. Zde jsme snědli zbytek svačinky a hráli si na hřišti. Postupně přicházely i maminky. Přišla i ta moje, ale já si chtěl ještě chvíli hrát, tak tu se mnou ještě počkala a povídala si s tetou.

Naše houpačka

Naše houpačka

Teď jdu spát, ale už se zase těším na ráno, až půjdu do naší lesní školky za kamarády.

Foto: KV
---
Připravujeme pro vás rozhovor s tetou Mončou. Navrhněte nám, na co se jí máme zeptat v diskuzi.

Další články hledejte v rubrice Outdoor s dětmi.

Přečtěte si také článek Outdoorová dětská hřiště, která naleznete v mapě zde.

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

23.01.2018

Marmelády a Marmolada....co mají společného?

14.07.2016

Lipno se stane sportovní Mekkou letošního léta

19.01.2016

VII. Zimní olympiáda dětí a mládeže v Ústeckém kraji

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 928 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner