REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Štafetový závod běžců, padáčkářů, bikerů a kajakářů aneb Extreme Challenge accepted

15.10.2014 |KV | Voda a lodě, Paragliding, Běhání, Cyklistika, Extrémní závody

Když jsme v sobotu dopoledne přijížděli do Sušice, počasí moc ke sportovním aktivitám nevybízelo. Mlha se povalovala v údolí Otavy a válela se i v mé mysli. Nejenom, že jsem měl z představy plavání v třístupňové vodě husí kůži, ale především jsem se bál zrušení startu padáčkářů. K polednímu se však počasí umoudřilo a se stoupající teplotou stoupla i nálada všech na ostrově Santos, který se pro tento den stal startem i cílem extrémního závodu čtyřčlenných štafet.

Ve vzduchu bylo plno


Přesně ve dvě hodiny zazněl výstřel z pistole a běžci se vydali vstříc svahu Svatoboru. Na trati dlouhé bez dvou set metru rovných 6 kilometrů museli zdolat převýšení 346 metrů až ke startovací ploše, kde předali štafetový kolík svému padáčkáři.

Kdo se nerozběhne, skončí v lese


Hromadný start běžců

Hromadný start běžců

Pro paraglidisty byl závod opravdu extrémní výzvou. Vítr do zad je totiž nenechal jen tak se odlepit od země a bez pořádného rozběhu to prostě nešlo. Z přistávací plochy byla celá tato akce vidět jako na dlani. Občas až běhal mráz po zádech při pohledu na padák řítící se do korun stromů. Přistávší padáčkáře hned zpovídali další závodníci. Občas byli k zaslechnutí i otázky: „Je to na rentgen?“ 

Předávka padáčkáře a bikera

Předávka padáčkáře a bikera

Někteří padáčkáři ani nevzlétli a štafetu ponechali běžci, který na další předávku seběhl. Toto řešení bylo i dobrým taktickým manévrem, protože na startovní ploše se dlouho čekalo. Když přilétl i reprezentant našeho týmu, nechali jsme ho jen krátce vydechnout a hned jsme ho vyzpovídali. Dostali jsme jednoduchý a jasný komentář. Padáčkáři jsou prý od přírody líní běhat a pak to takto dopadá. Největší pozornost přitahovali závodníci z kategorie NaEx, kteří se do všech disciplín pustili sólo.  Po přistání hbitě shodili padák, sedli na kolo a pelášili dál.

Jeden brodí tam, druhý zase zpátky


Na bikery čekal 20km trail, na kterém nastoupali 860 m. Ze začátku se trať zdála suchá a bezpečná, ale v lese tomu už tak nebylo. Prašné cesty vystřídaly mokré kořeny a volné kameny, které znepříjemňovaly zejména technické sjezdy. Ke konci organizátoři zpestřili trať brodem, kde se rozhicovaní závodníci museli povinně zchladit.

Kajakářský brod

Kajakářský brod

Já jako kajakář jsem přebíral štafetu na Pátečku a hned jsem musel přebrodit řeku s pádlem v ruce na levý břeh, kde na mě čekala loď. Tu jsem vytáhl na rampu a z ní se sklouzl do řeky. První dotykový banner byl 30 m zpět proti proudu. Další byly kousek od něj pod jezem. Poté mě čekalo 2,8 km dlouhé pádlování po jedničkové vodě. Úplně vyčerpán jsem dojel k dalšímu úkolu 3krát otočka o 360°. Na závodníkovi bylo, zda zvolí směr horizontální či vertikální. Eskymák mi přišel rychlejší a musel jsem si tedy namočit hlavu. Po otočkách byl další banner na hraně jezu a od něj zpět proti proudu do cíle. Opět s třemi eskymáckými obraty. S posledními zbytečky sil jsem doběhl s lodí na rameni do cíle.

Rozcvička před startem

Rozcvička před startem

Na vyhlášení výsledků předával ceny Radek Jaroš, který měl v pátek poutavou přednášku o Koruně Himaláje. Bouchla se šampaňské a ostrovem Santos se rozezněl koncert Sirkyskon. Celou akci pak završil koncert Mandrage v sokolovně. Co dodat bylo to prostě legen … počkej si … dární.

Foto: KV
---
Přečtěte si i o dalších závodech:

Jak chutnalo mé survivalové poprvé aneb outdoorový kurz VŠE
Přežít Kladno! aneb kdo umí vyndat duši z bezdušáka
Cyklistický závod 1000 mil z pohledu první ženy v cíli

Pokud se chcete zúčastnit podobného závodu a nemáte s kým, navštivte sekci Hledám parťáka.

 

 

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Adrenalin Challenge Race 2018

Adrenalin Challenge Race 2018

Děčín, Smetanovo nábřeží pod zámkem

100

%

100

%

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

03.04.2018

Jaký trénink na jaro? Běh a síla jsou super

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 916 lidí)

Poslední inzeráty

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno

sebeobrana

Parťák Brno


Banner