REGISTROVAT

Souhlas s podmínkami. Registrovat firmu, akci...

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Co s kolem před hospodou, když nemáte zámek

16.10.2014 |ss | Cyklistika

Tohle kolo zámek nepotřebuje. Foto: yerka.com.

Moje městské kolo je taková plečka, že obyčejný zámek považuju za naprosto dostatečnou ochranu proti zlodějům. Když ho navíc zaparkuju vedle kola jiného, mám jistotu, že lupič si to moje rozhodně nikdy nevybere. Tenhle předpoklad se mi dokonce i potvrdil, když si zloděj po vloupání do sklepa radši odpiloval kolo Majčino, než aby si sebral to moje, nezamčené. Od té doby jsem svůj křáp párkrát nechala před barákem už i nezamčený.

V úterý jsem se ale ocitla před hospodou, s půjčeným kolem a bez zámku. Do hospody mě s kolem nepustili. Co s tím? Nechat nezamčené kolo před barákem, když sedíme hned za prosklenou stěnou, půl metru od něj? Těžko, někdo půjde kolem, sedne na něj a je v tahu. Že bych zloději připravila aspoň perné chvilky vysazením brzdy podle vzoru jedné z urban legend, podle které tohle kdysi kdosi udělal a zloděj se pak ve sjezdu prej zabil? S kotoučovými brzdami těžko.

Přední kolo v hospodě, zbytek kola venku

Přední kolo v hospodě, zbytek kola venku

Pak jsem si vzpomněla na Peggy, která si nedávno svou silničku, která musela stát hrůzu peněz, zamykala tenkým řetízkem, který by zvládly přecvaknout každé kleště – bylo to, pravda, na chodbě domu, ale stejně… Že prej když chce lupič kolo ukrást, je na to vybavený a přefikne nakonec sebetlustší zámek, a proto se s tlustými zámky nemá cenu tahat. Tenký zámek je prý psychologická bariéra, která zabrání tomu, aby s kolem nějaký vtipálek jen tak nepopojel. (Vtipálky známe, viď Zuzko, některým psychologická bariéra nestačí a jsou ochotni stěhovat celé skříně, ke kterým je bicykl přizámkován…)

Hm, dobře Peggy, vyzkouším tvoji taktiku: vytahuju z boty tkaničku, bicykl vážu k oknu a navíc sundavám přední kolo, aby ten, koho psychologická bariéra neodradí, na kole aspoň nemohl rychle odjet.

Dopadlo to dobře, kolo před hospodou zůstalo. Během večera se u kola zastavilo jen pár lidí kroutících hlavou, možná nad „ukradeným“ předním kolem, možná nad nesmyslným zabezpečením. Od Ježíška si asi budu přát tohle kolo:
---
Další alternativní zabezpečení kola proti zlodějům najdete v tomhle článku

Zpět
Komentáře

16.10.2014 11:17| Jana T.

A neexistuje taky nějaký takový speciální chariot??? Vzhledem k našemu nedávno ukradenému (ze zamčeného sklepa!) by se to docela hodilo :) Jestli totiž přijdeme i o ten další, tak už mě asi vomejou...

Související zážitky

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

21.12.2017

Dopřejte tělu odpočinek – fyzický i psychický – naučte se relaxovat

28.11.2017

Stone balancing

27.09.2016

Jak zůstat fit a silný i při podzimních plískanicích?

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 459 lidí)


Banner