REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Zatopená ferrata v Bechyni

13.10.2014 |KV | Lezení, Ferraty

Poté co jsme se v sobotu vyřádili na kaskádách Hameráku, kde jsme si pořádně užili vody, rozhodli jsme se na neděli zvolit program suššího charakterů. Inspirací nám byl článek o bechyňské ferratě. V mapě jsme si nalezli souřadnice, zadali je do navigace a po ranním vyhlášení výsledků jsme vyrazili vstříc lezeckému dobrodružství. Osudné vodě jsme však neunikli.

Cesta zpět

K ferratě jsme dorazili brzy dopoledne a byli jsme tu první. Než jsme se však navlékli do úvazků a ověsili se všemi nezbytnými cajky, dorazily další skupinky lezců. Kochání krásným výhledem jsme si tedy nechali na potom a rychle vyrazili na „nástuposestup“. Přidal se k nám i jeden osamělý geocacher, který zde hledal skrytý poklad.


Suchou nohou to nepůjde


Zde to šlo ještě po suchu.

Zde to šlo ještě po suchu.

Po sestupu k traverzu jsme rychle doplnili tekutiny a pokračovali dále po laně. Nejprve jsme však museli přeskočit první lagunku u skály. Říkal jsem si, že stavěč byl určitě vtipálek a nechtěl nám to nechat jen tak zadarmo. K lanovému mostku jsme šli cca 10 cm nad vodou. Za ním už nám některé kramle skryla hladina pod svou ochranu a nechala nás improvizovat na skalních stupech, které dost klouzaly. Občasnému šplouchnutí nohou jsme se neubránili. Zde mi došlo, že se nejedná o vtip stavěče, ale rozmary počasí.

Namočit či nenamočit?

Namočit či nenamočit?

Na konci cesty tam jsme si samozřejmě nezapomněli zazvonit na zvoneček a zapsat se do knihy. V té jsme se dočetli, že předchozí den byl zatlučen první nýt do cesty s nástupem hned vedle lavičky. Letmým pohledem jsem se přesvědčil, že to není cesta pro mě, a vydali jsme se zpět.

Někteří z naší skupiny byli již trochu unaveni, proto jsem jim doporučil vykašlat se na jištění. Stejnak by při pádu bylo spíše na škodu. Nejspíše by vás akorát přitopilo. Já jsem si však tréninkově cvakal karabiny dál, ale únava se na mě také projevila. Neudržel jsem mokré boty na skále a tím pádem jsem jim dopřál říční koupel do půli lýtek. Suchý jsem nedonesl ani batoh, který olizovaly vlnky při prostupu převisem.

Pořád v převisu

Pořád v převisu

Skupinu vyrážející po nás jsme naštěstí potkali u lanového mostku a mohli jsme se krásně minout. V jakékoliv jiné části by to byl asi velký problém, jehož řešení si nedokážu pořádně představit. Ferrata je hojně navštěvována a určitě se tato situace již stala. Pokud s ní máte zkušenosti, podělte se o své řešení v komentáři.

Autor fotek: Radek Novák
---
Přečtěte si také o dalších ferratách:

Sedmero ferrat v srdci Děčína
„Cesta tam a zase zpět“ po nejtěžší české ferratě v Bechyni
Via ferraty Lužických hor
Nejbližší ferrata je 1,5 h od Prahy

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Adrenalin Challenge Race 2018

Adrenalin Challenge Race 2018

Děčín, Smetanovo nábřeží pod zámkem

100

%

100

%

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

08.02.2018

Outdoorová móda ve městě vs. podpatky v horách

08.02.2018

Rituály a pověry ve sportu

27.09.2016

Jak zůstat fit a silný i při podzimních plískanicích?

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 928 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner