REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Festival Obzory na FF UK 1. a 2. 11. 2014: filmy, přednášky, workshopy i ochutnávka cizokrajných kuchyní

09.10.2014 |Festival Obzory | Lezení, Běhání, Turistika a treking, Expedice, Highline, Přežití v divočině, Slackline, Další sporty

Aktivní outdooroví sportovci, horolezci, zkušení i méně zkušení cestovatelé, ale i pasivnější diváci, kteří se jen rádi podivují nad zážitky jiných. Ti všichni se sejdou na jednom z největších festivalů v ČR o cestování a aktivitách v přírodě. Festival Obzory se uskuteční 1. a 2. listopadu na pražské Filosofické fakultě Karlovy univerzity a má ty nejlepší předpoklady stát se opravdu výjimečnou akcí.


Na co se můžete těšit?


„Jedná se v podstatě o takovou velkolepou konferenci s výměnou zkušeností a rad specializovaných odborníků,“ vysvětluje s úsměvem manažerka festivalu Kateřina Hlavová. Návštěvníci se podle ní můžou těšit na opravdu pestrý program, v němž nebudou chybět prezentace předních českých cestovatelů a outdoorových sportovců, interaktivní workshopy s předáváním horolezeckého know how nebo kurzy vaření, hudby a tance z exotických zemí.

Mladá motorkářka Dominika Gawliczková v Norsku

Mladá motorkářka Dominika Gawliczková v Norsku

„Mezi lezeckými hosty nebudou chybět Marek Holeček a jeho Horoucí Antarktida, Honza Trávníček s čerstvými zážitky z K2, skvělá higlinerka Anča Kuchařová a její vyprávění z expedice na Islandu, Ondra Beneš s Editou Vopatovou s novou cesty v Peru, Libor Uher poodhalí pokličku z himálajského prostředí expedic či přední český horský dokumentarista Martin Kratochvíl diváky seznámí s nejkrásnějšími treky v Nepálu.

Z řad horských vůdců se můžete těšit na Janka Bednaříka (ochutnávka z kanadského heliskiing), Pavla Žofku, (nejlepší evropské skialpové túry) a Viktora Kořízka (nejzajímavější varianty výstupů na evropské velikány Eiger, Matterhorn a Mont Blanc.) Pro sportovní lezce tu bude workshop s Rudo Tefelnererem o tréninku výkonnostního lezení.

Z řad cestovatelů jsme pak pozvali třeba Martina Mykisku, Lenku Klicperovou nebo Davida Švejnohu, běžce ultramaratonů Ivanku Pilařovou, Honzu Zemaníka, Dana Orálka nebo mladičkou motorkářku Dominiku Gawliczková,“ vypočítává Kateřina a dodává, že to je jen zlomek celého programu.
Workshopy všeho druhu


Hosté se také naučí, jak se vybavit do přírody dle náročnosti výletu a jak si správně připravit cestovní lékárničku, seznámí se s nejnovějšími trendy techniky a vybavením do přírody a také získají užitečné rady o focení v přírodě v náročných klimatických podmínkách. Lákadlem bude i možnost vyzkoušet nepálskou, libanonskou či dokonce hmyzí kuchyni.

Vendulka Pánková, Miss orient 2006, nechá nakouknout pod pokličku orientálního a bolliwoodského tance, které si dívky mohou během festivalu vyzkoušet. Pokud máte rádi dynamičtější pojetí tance, Tereza Kerle pro vás připravila kurz afrického tance. Sobotní večer zakončí afrokubánská kapela Marimba Mama.
Velkou výhodou je, že se na celou akci můžete vydat i s dětmi. „Během festivalu bude k dispozici celodenní hlídání dětí a navíc s bohatým programem, který zajistí  Wontanara a National Geographic Channel,“ vysvětluje Kateřina.

Celým festivalem bude provázet Pavel Sladký, dynamický moderátor z Českého rozhlasu, kterého můžete znát například z cestovatelského magazínu Casablanca na Rádiu Wave.

Anča Kuchařová

Anča Kuchařová

Doprovodný program


Pokud si najdete chvilku mezi nabitým programem v šesti sálech, můžete se porozhlédnout po chodbách, kde budou rozmístěny stánky s outdoorovým vybavením, kulinářskými dobrotami z celého světa, knihami, šperky, kořením. To vše k zakoupení za zvýhodněné festivalové ceny. Navíc o přestávkách proběhnou taneční a hudební představení.

„Zkrátka věříme, že  si každý dobrodruh i cestovatel najde svůj OBZOR, kde mu bude fajn. Přijďte v hojném počtu, ať vytvoříme parádní atmosféru,“ zve Kateřina Hlavová a celý organizátorský tým.

Podrobný program naleznete na www.FestivalObzory.cz.

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

03.04.2018

Jaký trénink na jaro? Běh a síla jsou super

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 928 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner