REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Tipy na 1. říjnový týden (29. 9. – 5. 10.)

28.09.2014 |Lu | Lezení, Voda a lodě, Běhání, Cyklistika, Orientační sporty, Extrémní závody

Foto: BigWall

Běh


Na kratší běhy můžete tento týden vyrazit ve středu na krosový běh JAK na 4,6 km po lesních cestách a pěšinách. Případně ve čtvrtek na Večerní běh Folimankou na 5,2 km po silnici nebo na Podzimní běh projektantů od hospody k hospodě na 3,2 km v Krči.

Mapa Mizuno Run Tour

Mapa Mizuno Run Tour

V sobotu se bude na kratší vzdálenosti běhat na běhu Nučickou stezkou na 6,1 km, ale také na Sousedském běhu v Hostivicích na 5 km mezi hostivickými rybníky, na Seniorské míli ve Stromovce nebo na tradičních 2 mílích s úsměvem a teplým lívancem se skořicí tamtéž (snad se tam všichni vejdou). Kopcaři pravděpodobně zamíří v neděli do Hlubočep na Puštíkův vrch na 4,5 km ostrého stoupání.

Z delších běhů stojí za zmínku sobotní Česká pojišťovna Mizuno Run Tour Praha na Ladronce s délkou tratě na 10 nebo 5 km a nebudou chybět ani dětské tratě. Z těch nejdelších závodů připomeňme ve stejný den Jubilejní 30. běh Kokořínským údolím na 25 km se startem v Mělníku. 
 
  

Orienťáky


Tento týden potěšíme jen cyklo-orienťáky a to středečním závodem Na Ladronce ze série Pražské MTBO ligy nebo sobotním Závodem MTBO v Říčanech.

Kolo


Cyklisté dostanou příležitost protáhnout všechna svá kola a to hned dvakrát. Jednak v sobotu na Tour de Brdy na MTB závodě na 67 nebo 28 km, případně na silničním závodě na 67 km (anebo dětské variantě na 1 km). Startuje se ze Strašic.  Kratší, ale o to náročnější MTB trať je připravena v neděli na EKOR Cupu na 10 km v Kralupech nad Vltavou.


Program ČP Tendon mládeže

Program ČP Tendon mládeže

Lezení


Největší radost budou mít tento týden ovšem lezci. Bouldristy čeká ve středu 8. kolo Boulder Boje, tedy série 10+5 závodů v boulderingu v Boulder Baru v Holešovicích.  

Pro mladé lezce je v sobotu připraveno Mistrovství ČR mládeže ČP Tendon na vysočanské stěně BigWall. Závod je součástí seriálu závodů Tendon ČP, takže budou ve hře nejenom mistrovské tituly, ale i body do celkového pořadí ČP.

Pokud je vaší dovedností spíše rychlost, přijeďte v neděli do Kladna na Sambar Speed 2014, tedy Mistrovství ČR v soutěžním lezení na rychlost a zároveň Mistrovství ČR mládeže a Český pohár mládeže v soutěžním lezení na rychlost.


Extrémní závody


Foto: Bobr Cup

Foto: Bobr Cup

Do extrémních závodů tento týden řadíme Bobr Cup, tedy otevřené mezinárodní a akademické mistrovství ČR v extrémním závodu tříčlenných štafet. Dejte ještě dohromady běžce na 15 km, MTB cyklistu na 25 km a kajakáře na 6 km v divoké vodě a společně doražte do Litovle, místa ještě jsou.


Voda


Vodáky jistě zaujme tradiční sobotní podzimní závod ČPV Hamerský potok na 6,4 km pro dospělé (z Malého Ratmírova do Jindříše, obtížnostně WW I–III) a 4 km pro mládež (ze Dvorečku, obtížnost nepřesahuje WW I). Pokud nechcete závodit, tak přijďte v neděli a užijte si volné splutí.

--- 
Tipy na další akce a závody najdete v kompletním kalendáři.
Ti, co neradi závodí, se mohou alespoň nechat inspirovat naší mapou

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Adrenalin Challenge Race 2018

Adrenalin Challenge Race 2018

Děčín, Smetanovo nábřeží pod zámkem

100

%

100

%

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

03.04.2018

Jaký trénink na jaro? Běh a síla jsou super

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 928 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner