REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Pod 7 kilo aneb jak balit úsporně

08.08.2013 |OVP | Turistika a treking

Foto: Pod 7 kilo

Pokud rádi vyrážíte na cesty, ať už do přírody nebo po zajímavých městech, jistě jste se setkali s problémem jak zabalit vše potřebné a zároveň s sebou netáhnout obrovský kufr. Všimli jste si také, že množství věcí, které si s sebou berete, obvykle závisí na zvoleném zavazadle – tedy čím větší batoh, tím více věcí, bez ohledu na to, na jak dlouho vyjíždíte?  Vždyť proč nepřihodit ještě další dvě trička a rezervní knihu, když je v batohu ještě místo... Ovšem při cestách, kdy si všechno musíte nést, se tento postup nehodí, je potřeba balit s rozmyslem.


Foto: Pod 7 kilo

Foto: Pod 7 kilo

Pokud si s úsporným balením nevíte rady, na youtube naleznete spousty instruktážních videí, která jsou ovšem většinou v angličtině. Naštěstí se tento styl cestování v České republice rozhodl propagovat Štěpán Trojánek, který si v Praze otevřel obchod s cestovatelskými vychytávkami. A právě ty vám „lehkovážné“ cestování mohou usnadnit. Obchod se jmenuje příznačně Pod 7 kilo, neboť právě tuhle váhu si Štěpán pro své zavazadlo určil jako hraniční. Filozofií jeho způsobu cestování je tedy nejen sbalit si co nejlehčí batoh, ale cestovat také co nejlevněji, což spolu do značné míry souvisí – právě do sedmikilového batohu se dá celkem pohodlně sbalit a zároveň vám jej většina leteckých společností toleruje jako příruční zavazadlo.

Pod 7 kilo na svých stránkách nabízí i rady jak cestovat nalehko. Napadlo vás například někdy přemýšlet o tom, že oleje na holení bývají zabalené mnohem úsporněji, než často používané pěny? Je sice pravda, že velký batoh vzbuzuje velký respekt, ovšem stojí to za tu námahu?

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

08.02.2018

Outdoorová móda ve městě vs. podpatky v horách

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 931 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner