REGISTROVAT

Souhlas s podmínkami. Registrovat firmu, akci...

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Napříč Prahou přes tři jezy: závod i volné splutí na libovolném plavidle

24.09.2014 |KV | Voda a lodě

Možná už vás někdy s kamarády napadlo, jaké by to bylo projet se po Vltavě v Praze hezky česky po vodácku. Hupsnout do kánoe, pádlem se odrazit od břehu a mávat na turisty procházející se po Karlově mostě. Napadlo to i oddíl vodních skautů, kteří začali organizovat závod Prahou přes tři jezy. Ten každoročně (letos v neděli 28. 9.) láká vodáky okusit pohled na historické centrum Prahy z paluby svého plavidla. 

Foto: Helena Křenková


Historie tohoto závodu sahá až do roku 1939 a díky odolnosti skautům vlastní přečkal doby pro český skauting nepříznivé, aby se udržel až dodnes. Za ta léta se stala tato akce velice populární, a proto si dnes můžete projet Prahou po trati dlouhé 6,5 km od Císařské louky (nad železničním mostem na Výtoni) až po ostrov Štvanice na všech možných plavidlech od pramice přes kánoi až k paddleboardu. 

Foto: Helena Křenková

Foto: Helena Křenková

Jak vyplývá z názvu, po cestě budete muset překonat tři jezy se šlajsnami, které se otevírají jednou do roka při příležitosti tohoto závodu. Můžete se těšit na Šítkovský jez (pod Jiráskovým mostem), dále na divácky velmi sledovaný jez staroměstský (Karlovka nad Karlovým mostem) a nakonec na Helmovský jez u Štvanice. 


Foto: Jan Franěk

Foto: Jan Franěk

A můžu jet na neckách?


Hlavním závodem je „Memoriál Hugo Sedláčka“ neboli Mistrovství České republiky v pádlování na P550, tedy třídové lodi vodních skautů. Závodit se však bude i ve spoustě jiných kategorií (kánoe, rafty...), které najdete rozepsané v propozicích závodu

Součástí akce je i nesoutěžní splutí pro všechny příznivce vodáckého sportu na libovolném plavidle, ke kterému se můžete za 30 Kč přihlásit v den závodu v kempu Caravan Park od 9:30 do 11:15 . Registrace je nutná, nenahlášeným posádkám nebude proplutí propustmi umožněno.

Foto: Jan Franěk


Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

08.02.2018

Rituály a pověry ve sportu

21.12.2017

Dopřejte tělu odpočinek – fyzický i psychický – naučte se relaxovat

04.10.2016

Jak přečíst stupnici obtížnosti WW

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 877 lidí)


Banner