REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Podzimní orienťácká sezóna je v plném proudu. Pěší i ta bajková.

19.09.2014 |OVP | Orientační sporty

Podzimní orienťácká sezóna je v plném proudu, při pohledu do zářijového i říjnového kalendáře zjistíte, že každý týden můžete vyrazit v Praze a okolí alespoň na jeden závod s mapou. Jak ale poznat, který je pro vás ten pravý?
 

Foto: MTBO závod POKR

 

Pěší orienťák


Jestli chcete vyzkoušet opravdový orienťák, ne jen pobíhání po pražských parcích, vypravte se o víkendu na některý ze závodů Pražského žebříčku. Tyto závody nebývají přímo v Praze, nabízejí tak obvykle skutečné lesní terény. Do závodních kategorií se hlaste předem, kategorie příchozích a tréninky bývá možné přihlásit i na místě. Kdo nemá vlastní čip pro označení průchodu kontrolou, může si ho vždy půjčit od pořadatelů za 20 Kč, počítejte ale, že budete potřebovat zhruba 500Kč zálohu.

Jestli si přeci jen chcete zaběhat s mapou přímo v Praze, vyrazte na některý z veřejných tréninkových závodů, které pořádá klub Ekonom Praha Outdoor, takzvané EPO orienťáky. Konají se ve všední den večer v pražských lesích a parcích, razí se kleštěmi do papírových průkazek a doporučuje se hlásit dopředu, aby na vás zbyla mapa. 

Orienťák na kole 


Stejně zábavnou sérii tréninkových závodů mají i pražští orienťáci na kolech (Pražská MTBO liga), nejbližší závody jsou v Divoké Šárce (čtvrtek 25. 9.) a na Ladronce (středa 1. 10.) na Praze 6.  V sobotu 4. října se pak koná v Říčanech závod českého poháru MTBO, kde jsou kromě závodních kategorií vypsané i kategorie OPEN.
 
MTBO je ale populární zejména ve své scorelaufové podobě, tedy jako závod dvojic na trati s volným pořadím kontrol a časovým limitem kolem pěti hodin. Poslední zářijovou sobotu se tak můžete těšit na MTBO závod dvojic ve Velkých Popovicích nazvaný POKR

Podívejte se také do outdoormapy se zapnutou vrstvou orienťáckých map. Zajímat by vás mohl i článek Víte, kde máte nejbližší orienťáckou mapu?, kde najdete odkazy na databáze orienťáckých map, a to nejen pražských.

Foto: Eva Levá

 

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Pražský parkový survival v Brdech

Pražský parkový survival v Brdech

Mníšek pod Brdy, Brdy, Dobříš

90

%

90

%

Czech Adventure Race 2016

Czech Adventure Race 2016

Šumava, Plzeňský kraj, Czech Republic

100

%

100

%

Související články

21.12.2017

Dopřejte tělu odpočinek – fyzický i psychický – naučte se relaxovat

11.09.2016

Trať Wenger Czech Adventure Race stihli vítězové za 50 hodin

08.09.2016

Souboj na tři dny a tři noci o titul Mistra republiky

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 931 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner