REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

22km běžecká trasa: Prahou přes čtyři běžecké bašty z Libně do Řep

22.09.2014 |PeMat | Běhání

Tato trasa vedoucí z Libně vás postupně provede Thomayerovými sady, Trojou, Stromovkou, Divokou Šárkou, Hvězdou a Bílou horou až do Řep. Převážně rovinatá trasa s prudším stoupáním ke konci a závěrečným seběhem měří něco málo přes 22 km a nastoupáte během ní krásných 300 m.

Je to na vás moc? Necítíte se na to? Nebojte se, během trasy je několik příležitostí na občerstvení. A pokud vám mohu doporučit, vezměte s sebou nějaké kamarády, popovídáte si a kilometry budou utíkat, ani nebudete vědět jak. Já osobně jsem už tuto trasu běžel několikrát sám a naposledy s pěti kamarády a musím říct, že to bylo ze všech pokusů úplně nejlepší.

22km fialová trasa: Prahou přes čtyři běžecké bašty z Libně do Řep


Trasu začněte na cyklostezce A26 v místě podchodu pod ulicí Čuprova, pokračujte po cyklostezce až k Libeňskému zámečku, odkud se podél vody vydejte do Troji. Cestou k houpacímu mostu se můžete rozptýlit pohledem na kajakáře a kanoisty trénující v místním sportovním kanále nebo se poprvé občerstvit v přilehlém občerstvení. Na mostě samotném se pak můžete pěkně párkrát zhoupnout a pokochat pohledem na Vltavu.

Po houpačce na mostě pokračujte přes Císařský ostrov a pak ulicí Za Elektrárnou, která přechází po nějaké době ze silnice v pěknou zpevněnou cestu, po které se budete ubírat až pod Babu. Pokud budete mít smůlu jako my, budete muset chvilku snášet zápach z čističky odpadních vod, ale dá se to vydržet.

Malinovka na Jenerálce, zmrzlina u Mekáče


Vstup do Hvězdy

Vstup do Hvězdy

Pod Babou podběhněte železniční most, chvilku pokračujte ulicí V Podbabě a z té po chvilce odbočte do ulice V Šáreckém údolí až na Jenerálku. Tam, tedy v místě, kde přechází Šárecké údolí v Divokou Šárku, budete asi v polovině své cesty. Nachází se tu taky další možnost občerstvení, kterou využila i naše parta. Pohodlné venkovní posezení nad malinovkou člověku dodá sil do druhé, kratší poloviny běhu. Nás vzala za slovo hlavně Dáša, která vyprahlá první polovinou do sebe nalila dvě čtyřdecky malinovky takovou rychlostí, že i paní servírka nad tím kroutila hlavou.

Po občerstvení následuje vběhnutí do Divoké Šárky a 5 km rovinatého běhu, během něhož se můžete kochat krásami tohoto přírodního skvostu. Konkrétně si můžete užívat všudypřítomný klid, přerušovaný jen šuměním Šáreckého potoka (neplatí pro víkendy, kdy je v Šárce cyklisty i běžci docela narváno) a skalními sceneriemi jako z pohádky. Jelikož už se v Divoké Šárce pohybujeme mezi 13–18 km a únava se tak může už značně kupit, je možné se znovu občerstvit přímo pod Dívčím skokem u koupaliště asi na kilometru číslo 17.

Závěrečné stoupání na Bílou Horu a seběh do Řep


Kolem rybníčku ve Hvězdě

Kolem rybníčku ve Hvězdě

Při výběhu z Divoké Šárky na vás čeká asi nejnepříjemnější část běhu, a to vyběhnutí zhruba 500 m dlouhého kopce s převýšením asi 25 m k Mekáči u konečné tramvají na Divoké Šárce, kde je další možnost se občerstvit. Samozřejmě ne hamburgrem, ale spíš nějakým nápojem či zmrzlinou. Já jsem tu dostal lekci z jedení zmrzliny za běhu od nejspíše mistryně světa v této činnosti Šárky. Troška zmrzliny dokáže člověku výběh skutečně zpříjemnit!

Od Divoké Šárky pokračujte do Hvězdy. Vběhněte severozápadním vchodem a proběhněte oboru nejkratší cestou k východu jihozápadnímu. Zprava oběhněte rybníček a podběhněte letohrádek Hvězda. Cesta je zezačátku rovinatá, na posledních asi 400 m přechází v kopeček se stoupáním asi 30 metrů. Po cestě potkáte zajímavé skalky i uzavřený vstup do jeskyně.

Zřícený balvan ve Hvězdě

Zřícený balvan ve Hvězdě

Následuje výběh na Bílou Horu k točně tramvají, kterou oběhněte zleva, přeběhnutí Karlovarské ulice a přesun ulicí Na Bělohorské pláni k bikrosovému areálu Řepy, kde je poslední možné občerstvení na trase. Není to ale už zbytečné, když do konce trasy zbývá seběhnout asi kilometr dlouhý kopeček do Řep?

Doufám, že tento článek o mé trase vás upoutal a inspiroval k vašemu dalšímu (a nebo i prvnímu) dlouhému běhu. Pokud ano, tak neváhejte, seberte své věci, obvolejte kamarády a vyražte buď s nimi nebo sami ven zažít trochu toho správného Outdooru v Praze!

---
Parametry trasy: (22,2 km / 300 m převýšení / převážně asfalt, menší část nezpevněné cesty)
Gpx soubor ke stažení, mapa (fialová trasa).

Autor textu a fotografií: PeMat 
---
Běželi jste zajímavou trasu? Pošlete nám ji i s komentářem na info@outdoorvpraze.cz v souboru gpx.

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

03.04.2018

Jaký trénink na jaro? Běh a síla jsou super

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 921 lidí)

Poslední inzeráty

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno

sebeobrana


Banner