REGISTROVAT

Souhlas s podmínkami. Registrovat firmu, akci...

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

ČEZ Jizerská 50 RUN přilákala 700 závodníků, ovládli ji lyžaři

16.09.2014 |Jizerská 50 RUN | Běhání

Bezmála sedm stovek závodníků přilákala víkendová ČEZ Jizerská 50 RUN, která byla premiérovým kláním běžců na trati legendárního závodu v běžeckém lyžování. Snad i proto triumfy na nejdelší 23kilometrové trati připadly úspěšným lyžařům: Jiřímu Magálovi a Zuzaně Kocumové.


Pro Magála i Kocumovou, kteří se proslavili především na běžkách, to byl triumf stylem start–cíl. Jen co si obhlédli soupeře, rozhodli se jim utrhnout. V obou případech úspěšně. „Chtěl jsem se dnes dobře proběhnout, tak jsem se zapojil do úvodní skupiny. Ze začátku jsme šli hodně rychle a říkal jsem si, že se zkusím udržet alespoň na desátý kilometr. Ale pak jsme zvolnili a víceméně jsem odpočíval. Závod se rozhodl ve výběhu na Olivetskou horu, kdy se mi podařilo utéct s druhým v pořadí. Ten pak dostal v seběhu křeče. Měl jsem náskok okolo půlminuty a ten jsem si i hlídal,“ zhodnotil závod Jiří Magál.

Pro Zuzanu Kocumovou byla trať zcela domácí – v Jizerských horách zná snad každý kout. Už dopředu se tak připravovala na profil, který ji ne zcela vyhovuje. „Nemám ráda roviny, ale spíše potřebuju střídat kopce a seběhy, kde se dá odpočinout. Běželo se mi nakonec překvapivě dobře a celou dobu jsem měla tempo pod kontrolou,“ hodnotila Kocumová. „I když se běžel první ročník závodu, bylo to hodně vydařené a ohlasy jsem slyšela jen pozitivní. Skvělý začátek tradice s parádní atmosférou.“

Pořadatelům se podařilo pro první ročník závodu vyprodat obě distance na 23 a 10 kilometrů, na start se tak postavilo na sedm stovek běžců. Povedlo se i počasí – zatímco všude jinde pršelo, déšť se Jizerským horám vyhnul. „Byla to úspěšná premiéra a máme z ní velkou radost. Pro příští rok bychom chtěli zařadit i závod na 50 kilometrů přesně po trase zimní Jizerské 50, protože už teď z ohlasů závodníků víme, že o ni mají zájem,“ říká David Douša z organizačního výboru.

ČEZ Jizerskou 50 by měl příští rok tvořit hned trojlístek závodů – už v lednu zimní Jizerská 50, na jaře závod horských kol a v září pokračování právě založené běžecké tradice.

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

08.02.2018

Outdoorová móda ve městě vs. podpatky v horách

08.02.2018

Rituály a pověry ve sportu

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 493 lidí)


Banner