REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Cviky pro zahnání trudomyslnosti kolektivu

15.09.2014 |KV |

Znáte to všichni. Sedíte už čtvrtý den ve stanu v základním táboře pod Everestem. Ponorková nemoc už klepe na dveře.Vyčerpali jste všechna témata na konverzaci a u poslední partičky člověče nezlob se jste se málem poprali, protože vás červenej panáček vyhodil těsně před domečkem. Že neznáte? Dobrá, tak tedy jinak. Máte za sebou parádní outdoorový den a teď ho s přáteli probíráte u pivka a grilovaného masíčka. Jenže zábava trochu vázne.


Ať už je to možnost první nebo druhá, máme pro vás řešení. Blýskněte se před kamarády parádním cvikem, který vás zabaví do doby, než se počasí umoudří (než hospodskej donese další rundu samozřejmě).

Co k tomu budete potřebovat?


Výbava pro tento funkční trénink není vůbec drahá. Stačí vám pouze drobný předmět, který schováváte po kapsách. Nejvíce se hodí například müsli tyčinka, krabička zápalek nebo balení kapesníčků. Dále potřebujete nějaké hecíře, radily a posměváčky, kteří vás donutí nevzdat to tak brzo. Tyto funkce určitě rádi zastanou vaši kamarádi.


Důležité je to správně odměřit

Důležité je to správně odměřit

Jak na to?


Při prvním cviku položíme tyčinku na zem. Pro začátek je dobré dát největší stranu kolmo k zemi, aby se snadněji zvedala. Postavíme se čelem k tyčince a snažíme se ji zvednou ústy, přitom se však smíme dotýkat země pouze chodidly a rukama se můžete chytat jen vlastního těla. Všechno ostatní je povolené. Můžete si krčit nohy nebo jen jednu a druhou natáhnou. Sednout si třeba na bobek. To už je na vás. Popis zní, že by to zvládlo i malé dítě, ale zkuste si to, úplně s prstem v nose to není.

Druhý cvik je velmi podobný cviku prvnímu. Tentokrát však nestojíme, ale klečíme. Tyčinku umístěte na jeden loket s nataženými prsty od kolene a opět se ji snažte zvednout ústy. Moc to nejde, co?


A je to!

A je to!

Je to pro ženský


Až tyto strečinkové cviky naučíte kamarády, určitě vypozorujete, že holkám to jde snáze. Je pro to hned několik teorií. Nejrozšířenější je teorie těžiště. Tato teorie tvrdí, že ženské těžiště je níže v oblasti zadku, kdežto chlapské v oblasti ramen. Proto chlapi přepadávají za tyčinkou. Co je na tom pravdy, nevím. Můžete si v partě udělat vlastní průzkum.

Na závěr ještě jedna hra. Kdo v průběhu čtení nebo po dočtení článku alespoň jeden cvik vyzkoušel a byl úspěšný, dejte like (tamto modré tlačítko pod článkem ;-), kdo úspěšný nebyl ať napíše o svém snažení do komentáře.

Pokud už vás sbírání tyčinky omrzí, zkuste dřep, o kterém jsme psali v článku Dřepy: posilování pro velké chlapy a zdatné ženy!

Každý má jiný styl

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 928 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner