REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Tipy na 3. zářijový týden (15. 9. – 21. 9.)

14.09.2014 |Lu | Lezení, Běhání, Cyklistika, Orientační sporty, Extrémní závody, Canicross, Sport s dětmi

Foto: Sázavský Samba maraton

Běh


Tento týden nás opět čekají kratší a normální běhy, dlouhé běhy a zábavné a dětské běhy.

První relativně kratší běh se odehraje v úterý na 7,5 km po silnici i v terénu na Podzimním běhu okolo Europlantu na Praze 9 v Horních Počernicích. Další proběhne v sobotu v Braníku s názvem O pohár Restaurace ABC (Branická hospůdka) na 4 km. Poslední delší krátký běh se koná v neděli ve Hvězdě na Hvězdné desítce na 10 km v terénu.

Již opravdu dlouhý běh se koná v sobotu v Brdech s názvem Brdský terénní 1/2maraton, poběží se 21 km v terénu, případně 10 km (pokud si na tak velkou vzdálenost netroufáte).

Mezi zábavné běhy řadíme sobotní a nedělní Hill’s cup 2014 v Dobříši, kde si můžete vyzkoušet canicross, bikejöring, scooter a biatlon na 4 až 6 km. (Co je canicross, neboli běh se psem, si můžete přečíst v článku tady.)

Další zábavný běh s názvem GP Batteries Night Run Praha se koná v sobotu večer v centru Prahy (na Letné a v Letenských sadech) a můžete běžet 10 nebo jen 5 km.

Foto: Hill´s Cup


Děti mohou potrénovat v sobotu na Mladých Běchovicích na závodě na 60–1300 m.

Kolo


Vaši nejmenší do 16 let mohou naposled zazářit i na kole na Bikeclinic Cupu, poslední závod seriálu se odehraje v nově vybudovaném lesoparku v Letňanech.

Pro starší je připravena sobotní AUTHOR Pražská padesátka po silnici, šotolině a lesních cestách se startem v Dejvicích.

Silničky můžete protáhnout v neděli na Klikových vrších z Bratronic na 80 km. Jak již název napovídá, můžete se těšit na slušné převýšení.


Orienťáky


Série MTB orienťáků Pražská MTBO liga pokračuje ve čtvrtek v Hostivaři.

Pokud s orientací teprve začínáte, doporučujeme akci Zkuste si orientaci v přírodě s asistencí místních nadšenců, kde si budete moci vyzkoušet základy orientačních sportů – orientaci podle světových stran, pohyb v lese podle mapy, samostatnou volbu trasy a hledání kontrolních stanovišť. Akce je vhodná pro všechny věkové kategorie.

Také série orientačních běhů pokračuje v Pražském žebříčku na závodu jednotlivců (závodních tratích, dětských tratích a tréninkách). V sobotu se poběží klasická trať v Krňanech a v neděli sprint na Chodově.


Extrémní sporty


Foto: Přežít Kladno

Foto: Přežít Kladno

Kdo chce zažít něco intenzivnějšího, ať přijde v sobotu v Kladně Přežít Kladno na survivalu dvojic. Zúčastnit se mohou ve speciální kategorii i rodiny s dětmi.


Inline


Pro dětské inlinisty je připravena akce Inline for Fun se soutěžemi a závody na inline bruslích pro děti od 4 do 15 let v Modřanech na Praze 4.

A pro všechny ostatní je celovíkendová akce LifeInLine Tour na Rohanském nábřeží v Karlíně. Čeká vás sobotní večerní inline bruslení a nedělní závody pro celou rodinu (1/3/10/21 km).


Voda


Foto: HIKO Youngestrs

Foto: HIKO Youngestrs

Vodáky čeká Sázavský Samba Maraton, tedy vytrvalostní závod amatérů na plastových kanoích na klasické maratonské trati 42 195 metrů. Start závodu je u hotelu Ostende v Choceradech, cíl závodu v Pikovicích. Závod je údajně nastaven tak, aby ho zvládl opravdu každý.

Pokud byste rádi na vodě strávili celý víkend a něco nového se naučili, doporučujeme kemp pro kajakáře HIKO Youngsters camp. Podle pořadatelů nezáleží na tom, zda umíte eskymáka, nájezd do vracáku, nebo dokonce loop, protože zúčastnit se může každý. Přečtěte si pozvánku zde.


Lezení


Lezce čeká v sobotu MČR ve sportovním lezení na rychlost Sambar speed na stěně v Kladně.--- 
Tipy na další akce a závody najdete v kompletním kalendáři.
Ti, co neradi závodí, se mohou alespoň nechat inspirovat naší mapou.

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Adrenalin Challenge Race 2018

Adrenalin Challenge Race 2018

Děčín, Smetanovo nábřeží pod zámkem

100

%

100

%

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

03.04.2018

Jaký trénink na jaro? Běh a síla jsou super

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 931 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner