REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Rozhovor s Dannym Menšíkem nejen o highline přes Šárku

10.09.2014 |ms | Slackline

V Praze se málem přepisovaly historické tabulky, a to když slackliner Danny Menšík přešel highline dlouhou 208 metrů přes celé Šárecké údolí. Aktuální světový rekord činil 214 m, takže to vypadalo na evropský rekord. Ten samý den se ale objevila zpráva, že Julian z Německa přešel 224 m. Danny tedy drží 3. nejdelší lajnu světa, kterou pojmenoval „Mamkaˮ. Příběh kolem tohoto projektu je velmi zajímavý, a tak jsme Dannyho trochu vyzpovídali.

foto: Marek Smolka


Danny, že jsi přešel highline 208 m dlouhou napříč přes Šárecké údolí, už ví snad každý, co trochu sleduje internety. Výkon je to neskutečný, gratuluji. Přesto by mě zajímalo, jak se ti podařilo prosadit do médií (idnes, ČT...) menšinový sport jako je slackline?

Mám kamaráda fotografa z Mafry a ten o to měl zájem a pak to poslal dál. Byl jsem z toho sám překvapený. Na idnesu si to přečetlo ČT, pak Instinkt a tak dál...

Jak si prožíval zprávu, která se objevila ve stejný den, kdy jsi ty přešel „Mamkuˮ, že Julian přešel lajnu o pár metrů delší než ty (224 m)?

Trochu mě to překvapilo. Juliana znám a věděl jsem, že na to má, ale nevěděl jsem, že na to má lajnu a takový pohodlný plácek, na kterém to přešel.

Šárka, HL: „Mamkaˮ, foto: Petr Topič, MAFRA

Šárka, HL: „Mamkaˮ, foto: Petr Topič, MAFRA

Lajnu si přešel na 7. pokus. Na obdobně dlouhou lajnu, dřívější svěťák 214 m, musel Jerry trénovat víc jak týden v kuse a v prvních pokusech neušel víc jak pár metrů. Cítíš v sobě potenciál jít ještě dál, když šlo tohle tak hladce?

Věděl jsem, že mám dost natrénováno a v hlavě mám čisto, tak jsem si věřil. Až na vítr to šlo fakt jak po másle. Takže určitě si věřím na něco ještě většího, akorát mi zatím schází tak dlouhá lajna.

Už máš vyhlídnuté místo, kde bys mohl napnout nějaký nový projekt?

V Čechách už to asi nebude. Vidím to spíš na Rakousko, Švýcarsko nebo Itálii, kde je potenciálu o moc víc. Ale uvidím, jak si to naplánuju se školou.

Highline „Ťuk ťukˮ - Srbsko, foto: Marek Smolka

Highline „Ťuk ťukˮ - Srbsko, foto: Marek Smolka

Nejvíc mě na celé akci zaujalo, že lajnu jste napnuli pomocí lítajících dronů. Jak to přesně probíhalo?

Jelikož je celé údolí porostlé vysokými stromy, tak je složité spojit kotvící strany. Tak jsme vymysleli odvážný, neozkoušený plán s dronem (kvadrokoptéra na ovládání), na který jsme navázali vlasec, který je dost lehký, aby s ním mohl dron přeletět 200 metrů přes údolí. Pomocí vlasce jsme pak přetáhli tenké lano a pomocí tenkého lanka už lajnu.

Ostrov - „Danny, přines odsedku...ˮ foto: Marek Smolka

Ostrov - „Danny, přines odsedku...ˮ foto: Marek Smolka

Vidíš v dronech potenciál i pro jiné sporty?


Drony jsou super věc na netradiční úhel záběrů kamerou, ale nad dalším využitím jsem nepřemýšlel.

Dovedeš si třeba představit, že si dronem navěsíš presky, předmáguješ cestu nebo hodíš lano na rybu?

Tak to doufám, že se dít nebude a každý bude muset lézt klasicky.

A něco světového na závěr?

Mír, lásku a smích voe! =D
 
---
Pokud byste měli nápad, kde se dá natáhnout dlouhá highline, nebojte se o něj podělit v diskusi pod článkem nebo rovnou s Dannymu prostřednictvím zprávy přes svůj profil na Outdooru v Praze. Danny je světová extratřída a budeme rádi, když budeme mít světový rekord dosažený u nás v Čechách.

Přes registraci na Outdooru v Praze se můžete spojit nejen s Dannym, ale i se spoustou dalších stejně smýšlejících nadšenců do sportů v přírodě. 

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

20.01.2016

Co by měla obsahovat cestovní lékárnička

15.09.2015

Efektivnější silový trénink? Zařaď balanční cvičení

14.09.2015

Jak vybrat slackline ?

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 928 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner