REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Tipy na 2. zářijový týden (8. 9. – 14. 9.)

07.09.2014 |Lu | Lezení, Běhání, Cyklistika, Orientační sporty, Triatlon, Sport s dětmi

Foto: Trans Brody


Běh


Tento týden nás čeká několik kratších běhů, několik delších běhů a několik zábavných běhů.
Rozběhat se můžeme v úterý v Krčském lese na Krosu Oty Pachmanna na 4,4 km v terénu, ve středu na Tartanové hodinovce Ligy 100 na Stadionu ČZU v Praze v Suchdole na tartanu a ve čtvrtek na Běhu Anny Marie na Praze 4 v Milíčovském lese na 6,6 km po silnici a v terénu.

Pro vytrvalostní běžce je v sobotu připravena běžecká varianta Jizerské 50ky Jizerská 50 Run. Těšit se můžete na trasy 23 a 10 kilometrů a dětské závody na 500 a 1 000 metrů. Startuje se v Bedřichově v Jizerských horách a pořadatelé vám vzkazují: „V zimě už Jizerské hory znáte. 13. září budete mít příležitost je poznat v barvách malebného podzimu před tím, než je zasype sníh.“

Lyžařský stadionek v Bedřichově (Jizerská 50 RUN)


Další dlouhá (konkrétně 24 km) trať je připravena stejný den v Říčanech a to 1. ročník Říčanské výzvy. Tento trailový běžecký závod přes Říčanský les a okolí vás údajně „zavede snad na všechny typy cest a vyzkouší Váš trénink a přípravu.“ Pokud vás ta vzdálenost děsí, tak doporučujeme k přečtení článek Říčanská výzva. 24 km? To je moc dlouhý, to nezvládnu!.

Mezi zábavné běhy řadíme středeční Žlutý běžecký happening Ahoj čtyřko! ve Žlutých lázních na Praze 4 v Podolí, kde se chystá společné proběhnutí a následné přednášky a besední kroužky se sportovními instruktory, lékaři, ale i muzikanty a herci a koncertem na závěr. Pobavit se můžete i na sobotním běhu Barvám neutečeš v Bohnicích, kde budou na 5kilometrovém běhu připraveni sypači, kteří po vás budou házet syté práškové barvy. Na závěr budete krásně barevní jako slečny na obrázku.

Foto: Barvám neutečeš

Kolo


Pokud se raději vezete na dvou kolech, než běháte, tak by vás mohl zajímat sobotní Cyklomaraton Praha v Kunratickém lese na 21 nebo 42 km v terénu.

Pro děti ve věku 1–16 let je stejný den připraven oblíbený seriál závodů Bikeclinic cup, tentokrát v Rožmitálu pod Třemšínem. A že jde o první neoficiální mistrovství České republiky v dětském MTB, už možná nemusíme zdůrazňovat.  

Kdo má rád ostré kopce, toho by mohl zaujmout nedělní silniční závod O podzimního krále vrchařů na 90 km z Hostivic na Křivoklát a může se připravit na 6 měřených stoupání.

Pokud dáváte přednost lesním a polním cestám před silnicí, tak byste neměli chybět ve stejný den na závodu Trans Brody v Libeři u Prahy. Vybrat si můžete z tratí na 25 nebo 50 km, přičemž v obou naleznete „zajímavé MTB pasáže“. Celkové převýšení je na delší trati kolem 1 100 metrů a má prý vskutku mnoho adrenalinu.

V neděli se pojede i 4. kolo Pražského MTB poháru v Praze Libuši. Půjde také o přírodní trať v okolí Libušského potoka a i zde se můžete těšit nejen na rychlé, ale i technické úseky a brod.


Orienťáky


V tomto týdnu si můžete vybrat mezi OB na kole v sobotu na závodu Pytlákova schovanka v Lipové u Šluknova na bike-o dvojic nebo běžeckým OB v neděli na Pražském žebříčku. Půjde opět o závod jednotlivců a najdete zde závodní tratě, dětské tratě i tréninky. Tentokrát bude připravena krátká trať, takže obzvlášť doporučujeme začátečníkům.
 

Duatlon


Sekci triatlonů s horším počasím vyměňujeme za duatlony a tento týden můžete v neděli zamířit do Čáslavi na Čáslavský duatlon na 6/25/3 km (běh/kolo/běh).


Boulder


Last but not least je Mistrovství ČR v boulderingu ve Slaném na Masarykově náměstí. Po celý den vás kromě závodu čeká bohatý doprovodný program, tedy rožnění Uherského býka, program pro děti a večerní koncert.
--- 

Tipy na další akce a závody najdete v kompletním kalendáři.

Ti, co neradi závodí, se mohou alespoň nechat inspirovat naší mapou.


Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

03.04.2018

Jaký trénink na jaro? Běh a síla jsou super

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 934 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner