REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

V Cyklo Aréně Vysočina se otevírají nové singletracky

05.09.2014 |ms | Cyklistika

Tvrdit, že Vysočina je kus za Prahou, by bylo zvláště při dnešním stavu D1 poněkud odvážné. Přesto však nemůžeme opomenout upozornit na nově otevřenou bikovou arénu v Novém Městě na Moravě, která nabízí velmi populární singletracky a trailové ježdění.

Foto: vysocina.bike


Každý trochu znalý cyklista ví, že právě v srdci Vysočiny v areálu nedaleko Nového Města na Moravě se každý rok koná světový pohár v cross country a v roce 2016 se zde odehraje i mistrovství světa. Toto místo v samém srdci České republiky nyní od 6. 9. otvírá novou síť singletracků.  Vzdálenost z Prahy je do 2 hodin autem, což je zhruba stejně jako Singletrack pod Smrkem.
 

Foto: vysocina.bike, Petr Slavík

Foto: vysocina.bike, Petr Slavík

Zabikuje si zde úplně každý


Cykloaréna Vysočina aktuálně nabízí 30 km dlouhou síť cyklostezek různých obtížností. Traily jsou velmi různorodé, svižné a spíše sportovně laděné. Jsou rozděleny do kategorií dle obtížnosti.  Fialový trail je úplně pro všechny. Zelený je vhodný pro děti a je sjízdný i na handbiku. Modrý trail zvládne začínající biker. Červený a oranžový trail je pro zkušené bikery a černý, imitující trasu světového poharu XC, je opravdovou technickou lahůdkou.
 

Foto: vysocina.bike

Foto: vysocina.bike

Ani Smrk ani Rychleby, prostě Vysočina


Velkou výhodou celého areálu je zkušenost s pořádáním velkých akcí a budováním trailů, krásná příroda a již vybudovaná infrastruktura. Aktuálně 6 otevřených trailů je jen začátek. V plánu je dobudovat příjemné zázemí a okruhy rozšířit o další a napojit je na síť stávajících cyklostezek a silnic na Vysočině. Cyklo Aréna si jde svou vasltní cestou někde mezi Singletrackem na Smrku a Rychlebskými stezkami a nabízí plnohodnotnou alternativu oběma zmíněným destinacím.

Oficiální otvíračka je připravena na 6. 9. Plný provoz včetně dobudovaného zázemí, testcentra kol a dalších náležitostí se čeká od sezóny 2015.

Více informací naleznete na stránkách Cyklo Arény Vyočina.
 

mapa

---
Podívejte se na další zajímavé bikové lokality do sekce Kde sportovat nebo si vyfiltrujte články o cyklistických trasách a lokalitách.

Hledáte parťáka do auta na cestu na Vysočinu? Napište inzerát na Spolujízdu. A pokud nemáte kolo, u nás v outdoorovém bazaru je jich hned několik na prodej.

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

08.02.2018

Jak na kolo v zimě: 2. díl – oblečení a doplňky

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 934 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner