REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Premiérový ČEZ City Trail Run proběhne Jelením příkopem i Botanickou zahradou

02.09.2014 |City Trail Run | Běhání

Na běhání je krásná svoboda, kam se vydat. Stačí nazout boty, vystrčit nos z baráku a vyrazit, kam vás nohy povedou. Na horách šplhat kopce a sbíhat údolí, podél řeky diktovat tempo a ve městě trestat asfalt a zdolávat schody. A v Praze to lze všechno najednou. Jasně, je v tom kus nadsázky, protože kopec na Petřín není Sněžka a schody do Jeleního příkopu nejsou schody do nebe, ale troufáme si tvrdit, že Praha je pro závod formátu city trail ideální místo. Proto jsme se rozhodli v neděli 19. 10. uspořádat závod City Trail Run

Kde jsou lepší výhledy: na Petříně, nebo v Krkonoších?Aby se z prostoru vytěžilo co nejvíc, je start pod Petřínem a cíl v parku psychiatrické nemocnice Bohnice. Věci ze startu do cíle závodníkům převezou pořadatelé, až tak velký outdoor to nebude. Hned po krpálu na Petřín čeká na běžce vyhlídková pasáž přes Velkou strahovskou zahradu a pak průběh Jelením příkopem s tunýlkem pod Prašným mostem. Další výhledy si závodníci vychutnají na Letné okolo Metronomu a pak v Bohnicích nad Podhořím. Mezitím proběhnou například vinicí svaté Kláry nebo Botanickou zahradou v Troji.

Petřínské schody

Petřínské schody

Trať o délce 16 km s převýšením přes 400 m prověří závodníky jak po fyzické stránce, tak se uplatní i technika běhu na úzkých pěšinkách nebo při sbíhání schodů. Svojí náročností trať předčí půlmaraton. Kdo má rád štafetové běhy, uvítá možnost zdolat trasu jako dvoučlenná štafeta.

Termínově závod zapadá do podzimních krosů a je ideální objemovou přípravou na legendární Velkou Kunratickou, která je o tři týdny později. Na závod se tak chystá i největší favorit Kunratické Honza Procházka. „Letos bych chtěl na Velké Kunratické zvítězit počtvrté v řadě a opět se pokusit o překonání traťového rekordu. City Trail Run je ideální příležitost, jak si zazávodit s nejlepšími domácími běžci, dobře potrénovat a ještě proběhnout části Prahy, které jsem dosud ani neznal.“ Soupeřem mu bude například pražský rodák Jan Mrázek, který se v letošní sezóně specializuje na dlouhé běhy v kopcích, a tak by mu tento závod mohl sedět.

Další informace včetně odkazu na stránky závodu najdete v kalendáři. Pro prvních 500 přihlášených závodníků je startovné 500 Kč, poté 750 Kč.

---
Další zajímavé sportovní akce najdete v kalendáři, ve kterém můžete lehce filtrovat podle sportů i oblastí.
Sparing partnery pro trénink můžete zkusit najít v sekci Hledám parťáka.

Petřínské stoupání

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

03.04.2018

Jaký trénink na jaro? Běh a síla jsou super

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 934 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner