REGISTROVAT

Souhlas s podmínkami. Registrovat firmu, akci...

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Říčanská výzva. 24 km? To je moc dlouhý, to nezvládnu!

23.08.2014 |Zdeněk Sabela, Říčanská výzva | Běhání

Jakožto organizátor trailového běžeckého závodu Říčanská výzva, který se koná v sobotu 13. 9., poslední dobou slýchávám z různých stran stále tu stejnou větu: „24 km? To je moc dlouhý, to nedám.“ Omyl, není to dlouhý a tento text by Vás měl přesvědčit proč.V první řadě, pokud už začínáte tímto negativním postojem, tak je to špatně. Proč je to pro Vás dlouhé? Protože jste to nikdy neběželi, nešli? To je blbost. Vždyť všechno je jednou poprvé.

Bojíte se snad, že to neujdete? Blbost, na 11. km a 19. km je občerstvovací stanice, kde vás napojíme, odpočinete si, pokecáte s dalšími bojovníky a po relaxu se vydáte dál.

Říčanská výzva není o tom doběhnout první. Říčanská výzva není o tom doběhnout druhý. Říčanská výzva je o tom, zvládnout celou trasu START/CÍL v jakémkoliv čase a stavu. Je o tom,  zkusit si své možností, vyždímat ze sebe, co se dá, a v cíli se spokojeně smát a s únavou si vypít pivo, limo.

Ano, některé z Vás to bude bolet. Budete nadávat, proč to děláte, proč jste se nechali přemluvit k této blbosti. Budete si říkat, jak je to sakra ještě daleko, proč je tady ten kopec a podobně. Možná budete mít puchýře a budete naštvaní na všechny okolo sebe, budete protivní sobě a okolí, budete se zabijácky koukat na bojovníky, co vás předběhnout. Budete to chtít vzdát a jít domů co nejkratší cestou. Ale proč? Vzdát to umí každý, to je snadné. Buďte silní, buďte bojovníci a vytrvejte na trase a doplazte se do cíle.

Ručím vám za to, že všechny tyto negativní pocity zmizí, jakmile se dostanete za cílovou pásku a vy si v klidu sednete mezi další bojovníky. Pocit štěstí a radosti Vás uspokojí natolik, že zapomenete, jak jste se cítili v tom posledním kopečku.
Snad Vám toto pomohlo k rozhodování a doufám, že se uvidíme na startu Říčanské výzvy

Hodně štěstí v tréninku a věřte, vše se dá zvládnout. Důležité je bojovat!

Foto: Říčanská výzva
---

Na trasu Říčanské výzvy se můžete podívat do outdoormapy tady (fialová trasa).

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

03.04.2018

Jaký trénink na jaro? Běh a síla jsou super

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 877 lidí)


Banner